20. června 2011 15:43, aktualizováno  18:38 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Jablonec čeká v předkole EL Podgorica nebo albánské Flamurtari

Jablonec - Sparta (Karel Piták) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jablonec - Sparta (Karel Piták) | foto: ČTK

NYON Fotbalisté Jablonce se v druhém předkole Evropské ligy utkají buď s černohorským celkem Budučnost Podgorica, nebo s týmem Flamurtari Vlora z Albánie. První utkání sehraje Jablonec na soupeřově půdě 14. července, odveta je na programu o týden později na severu Čech. Rozhodl o tom dnešní los v Nyonu.

Severočechy zastihla informace během odpoledního tréninku, a tak se s reakcí mohl bezprostředně svěřit pouze David Lafata, který je v nemocničním ošetřování a dnes ještě do přípravy nenastoupil. "Měl jsem už během reprezentačního turné v Japonsku nějaký zánět dutin a zlobilo mě to i po návratu, dobíral jsem nějaké prášky. Ale ve středu už konečně začnu," těšil se do přípravy nejlepší kanonýr minulého ligového ročníku.

K soupeřům toho mnoho říct nemohl, s Balkánem nemá takřka žádné zkušenosti.

"Já toho všeobecně v pohárech moc neodehrál, a ani v těchto místech jsem snad ještě nenastoupil. Ale je pravda, že podobného soupeře jsme očekávali a bylo skoro jedno, kdo to bude. Musíme za každou cenu postoupit, a musí být jedno, s kým hrajeme," řekl Lafata ČTK.

Trenér František Komňacký vyjádřil spokojenost s tím, že dostane možnost si oba soupeře prohlédnout před vzájemným duelem přinejmenším na DVD. "A navíc to je trochu příznivější los než loni," připomněl kouč loňský neúspěšný souboj s Apoelem Nikósie ve třetím předkole stejné soutěže.

Právě kolaps s kyperským klubem dodnes straší šéfa klubu Miroslava Peltu.

Trenér týmu věří
"Ani letos to nebude legrace, protože všechny týmy z bývalé Jugoslávie mají svoji kvalitu. V první chvíli jsem se musel zorientovat, s kým to vlastně hrajeme, ale je dobré, že nám předchozí kolo může ukázat, v čem je soupeř zranitelný," uvedl jablonecký majitel.

Také Komňacký počítá s tím, že dvojzápas může být znovu pořádná bitva, přesto svému týmu věří. "Pokud podáme výkon na horní hranici svých možností, měli bychom to zvládnout," uvažoval trenér, jenž se dnes po dovolené zapojil do jablonecké přípravy.

Budučnost Podgorica v uplynulé sezoně černohorské ligy skončila na druhém místě jen vinou horšího skóre, než jaké měl mistr Mogren. V útoku zářil Ivan Vukovič, s 20 góly nejlepší střelec ligy, ten však přestoupil do Hajduku Split. Maximem klubu založeného v roce 1925 je na evropské scéně loňská účast v třetím předkole Evropské ligy, v němž Budučnost nestačila na dánské Bröndby.

Druhý tým albánské ligy Flamurtari prožil největší slávu v roce 1991, kdy získal dosud jediný titul. V posledních dvou letech se však vrátil mezi albánskou elitu. Zasloužil se o to i útočník Daniel Xhafa, který v minulé sezoně ovládl střeleckou tabulku s 19 góly.

Flamurtari se o účast v Evropské lize pokoušelo i loni, ale v 2. předkole vypadlo s Motherwellem, když ve Skotsku prohrálo dokonce 1:8.

Od třetího předkola se do boje o Evropskou ligu zapojí i pražská Sparta a vítěz Ondrášovka Cupu Mladá Boleslav.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!