Plzeň v závěru vydřela výhru nad Bohemians a na Slavii ztrácí už jen sedm bodů

17:00aktualizováno  19:42
JABLONEC NAD NISOU/plzeň - Fotbalisté Plzně udolali v 26. ligovém kole Bohemians 1905 3:2 a zabrali po dvou porážkách za sebou. Domácí ztratili dvoubrankové vedení, ale střídající Tomáš Chorý v 86. minutě dramatický zápas rozhodl.

Tomáš Chorý se raduje z vítězného gólu v 86. minutě. foto:  Michal Šula, MAFRA

Popravil svou Spartu. ‚Máme radost, že jsme ji sekli. Kanga není můj šálek kávy, říká Matějovský

Úřadující mistři využili sobotního zaváhání pražských „S“. Druhý tým tabulky se vedoucí Slavii přiblížil na sedm bodů a současně si vytvořil osmibodový náskok před třetí Spartou.

Už v úvodních jedenácti minutách se dvakrát prosadil domácí Jean-David Beauguel, v prvním poločase hostující Josef Jindřišek neproměnil penaltu.

V 63. minutě snížil Lukáš Hůlka a za deset minut vyrovnal Jindřišek. Poslední slovo však měl Chorý.

Slavící Tomáš Chorý se trefil do branky AS Řím.
16. PROSINCE: VRBOVO DRUHÉ LOUČENÍ. V kuloárech se o tom hovořilo dlouho...

Plzeň začala výborně a už v sedmé minutě otevřela skóre. Řezník střílenou přihrávkou našel před brankou Beauguela, který míč snadno doklepnul do sítě.

V 11. minutě Bohemians inkasovali podruhé. Kopic v šestnáctce přiťukl míč Beauguelovi a francouzský útočník pohotovou střelou překonal brankáře Fryštáka.

Pro Beauguela to byl celkově třináctý gól v ligové sezoně a čtvrtý za Viktorii.

Bohemians se po půlhodině hry mohli vrátit do zápasu. Brabec před Puškáčem zahrál v pokutovém území rukou a rozhodčí Berka po zhlédnutí videa nařídil pokutový kop. Jindřišek však selhal a těsně minul branku.

Plzeň - Bohemians 3:2

Branky: 7. a 11. Beauguel, 86. Chorý - 63. Hůlka, 73. Jindřišek. Rozhodčí: Berka - Kotalík, Melichar - Zelinka (video). Bez karet. Diváci: 9362.
Plzeň: Hruška - Řezník, Hubník, Brabec, Limberský - Hořava, Hrošovský - Kopic (66. Petržela), Čermák (81. Pačinda), Kovařík - Beauguel (50. Chorý).
Bohemians: Fryšták - Bederka, Hůlka, Pokorný - Záviška (39. Dostál), Ljovin, Jindřišek (86. Nečas), Schumacher - Reiter, Puškáč (56. Hilál), Vaníček.

Domácí měli v závěru první půle tlak. Beauguel v dobré pozici trefil spoluhráče, pak „Klokany“ podržel Fryšták, když zblízka vykopl Řezníkův pokus.

Beauguel přišel o šanci na hattrick krátce po pauze, kdy kvůli zranění musel střídat a nahradil ho Chorý.

Domácí dál hazardovali s dvoubrankovým vedením. Po Hořavově chybě Vaníček vyslal do úniku Reitera, který však svoje sólo zahodil a trefil jen gólmana Hrušku.

V 63. minutě už se Pražané dočkali snížení. Po rohovém kopu propadl míč k Hůlkovi a ten od domácí obrany dostal hodně času i prostoru ke gólové střele. Stoper Bohemians tak stylově oslavil své dnešní 24. narozeniny.

„Klokani“ měli najednou velkou převahu a v 73. minutě vyrovnali. Reiter si vyměnil míč s Jindřiškem, který přesnou střelou odčinil své penaltové zaváhání.

Plzeňští v obraně neuvěřitelně propadávali. Po další přihrávce Reitera mohl otočit skóre Ljovin, jenže před odkrytou brankou trefil jen bránícího Řezníka.

Viktoria se ale v závěru vzepjala k velkému náporu. Střídající Pačinda ještě po rohu hlavičkoval do tyče, ale v 86. minutě už Kovařík hlavou přiťukl míč Chorému a ten zblízka nezaváhal.

Plzeň potvrdila pozici nejlepšího domácího týmu ligové sezony a na svém stadionu vyhrála dvanáctý ze třinácti zápasů.

Jablonec si snadno poradil s Příbramí

Fotbalisté Jablonce vyhráli nad Příbramí 3:0. Severočeši vedli po poločase brankami Vladimira Jovoviče a Michala Trávníka z penalty 2:0 a po pauze se trefil ještě Martin Doležal.

Jablonec potřetí za sebou neprohrál a ze čtvrté příčky ztrácí na třetí Spartu šest bodů.

Příbrami nepomohl ani příchod nového trenéra Romana Nádvorníka. Hosté nebodovali potřetí za sebou a na čtrnáctém místě tabulky mají šestibodový náskok před patnáctou Karvinou.

Jablonečtí vzali otěže zápasu pevně do svých rukou hned od začátku a už ve čtvrté minutě Trávník poprvé zblízka zakončoval.

Jablonečtí fotbalisté se radují z branky

Hosté hráli naivně v defenzivě, přesto mohli sebevědomím domácích výrazně zatřást v desáté minutě, kdy se Hlúpik dostal lacino do obrovské šance, kterou ale zneškodnil jablonecký gólman Hrubý.

Od té chvíle ale vládli nejen statistikám zápasu Severočeši. Ve 12. minutě se protáhl mezi čtyřmi příbramskými hráči do šestnáctky Jovovič, a přestože jeho střela byla hodně nedůrazná, skončila v síti zaskočeného brankáře Kočího.

Hosté od té chvíle mnoho nepředváděli, více o sobě dala vědět i hrstka jejich příznivců, která transparentem „Pepíku děkujem“ poděkovala bývalému trenérovi Josefu Csaplárovi.

Jablonec - Příbram 3:0

Branky: 12. Jovovič, 43. Trávník z pen., 49. Doležal. Rozhodčí: Pechanec - Vaňkát, Vodrážka. ŽK: Nový, Matoušek (oba Příbram). Diváci: 2406.
Jablonec: Hrubý - Holeš, Kubista, Břečka, Sobol - Hübschman - Jovovič (73. Fábry), Trávník, Považanec (65. Kratochvíl), Vatajelu - Doležal (81. Chramosta).
Příbram: Kočí - Nový, Chaluš, Tregler, Jablonský - Hlúpik (46. Keita), Soldát (46. Polidar), Matoušek, Kingue, Voltr (72. Vůch) - Fantiš.

Domácí tlak zesílil v závěru poločasu. Sváteční střelec Hübschman nejprve pálil ostře nad a ve 43. minutě už domácí vedli o dva góly.

Další trefu Jovoviče sice rozhodčí neuznal, ale nařídil při stejné akci za faul na Považance penaltu, kterou Trávník jistě proměnil.

Hosté o přestávce vyměnili dva hráče do ofenzivy, ale v obraně dál hořeli. Ve 48. minutě přišel signál po přímém kopu, na jehož konci ve skluzu zvýšil vedení už na 3:0 Doležal.

Příbramští svoji snahu o snížení hrozivého výsledku sice nevzdali, ale neměli dostatečnou kvalitu v ofenzivě a domácí už zápas dohráli takticky.

V 73. minutě sice prokličkoval jejich obranou Keita, ale dostal se ze střeleckého úhlu a nadějnou možnost prováhal.

Příbram potvrdila pozici nejhůře bránícího týmu soutěže a prohrála oba vzájemné zápasy v této sezoně při celkovém skóre 0:9. Na podzim doma utrpěla debakl 0:6. Čtyři z devíti jabloneckých branek dal Trávník.