9. června 2008 16:19 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Jágr čeká na nabídky

Jaromír Jágr v dresu svého prozatímního zaměstnavatele NY Rangers | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Jágr v dresu svého prozatímního zaměstnavatele NY Rangers | foto: ČTK

NEW YORK Hokejový útočník Jaromír Jágr stále neví, jakým směrem se bude v příští sezoně ubírat jeho kariéra.

Šestatřicetiletá hvězda světového hokeje se po dovolené v Mexiku vrátila do New Yorku s cílem vnést do své budoucnosti jasno. I přes porážku v semifinále Východní konference si Jágr po osobně nepříliš výrazném bodovém zisku v základní části užíval přízně fanoušků za povedené play off a po vyřazení avizoval svou touhu na Manhattanu setrvat.

Podobně smýšlela i druhá strana a generální manažer týmu Glen Sather potvrdil, že by nejproduktivnějšího Evropana v historii NHL chtěl mít v kádru i pro příští ročník, který mají Rangers odstartovat dvěma souboji v Praze proti Tampě Bay. Od té doby však uplynul více než měsíc a Rangers se podle českého forvarda zatím vůbec neozvali. Jenže Jágrův čas do doby, kdy se 1. července stane nechráněným volným hráčem, se krátí a ruský Omsk netrpělivě čeká.

Jágr však svůj postoj nezměnil a Jezdci jsou pro něho na prvním místě. "Chci pouze vědět, zda je o mě ze strany New Yorku zájem. To je to, co chci vědět v první řadě," řekl deníku Jágr s tím, že celá věc rozhodně není otázkou toho, zda se Rangers dokážou přiblížit lukrativním podmínkám smlouvy, které nabízí bohatý Omsk. "Ne, o tom to opravdu není."

Jágr prožil v Omsku při výluce v NHL v sezoně 2004/05 skvělé období a ruští fanoušci na něho dodnes vzpomínají jako na modlu. S blížícím se koncem jeho smlouvy s Rangers proto neváhal ani generální manažer Omsku Anatolij Bardin a vypravil se 30. března do New Yorku na setkání s Jágrem i Satherem. "Jestli mám nějakou nabídku z Ruska? Možná," uvedl Jágr, který čeká, zda přání o pokračování spolupráce s Rangers bude vzájemné. "

ČTK