10. června 2008 9:17 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Jak neutralizovat Ronalda?

Cristiano Ronaldo mává divákům na tréninku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cristiano Ronaldo mává divákům na tréninku |

SEEFELD I když hraje špatně, pořád je dost dobrý. Ryze nekritické názory lze zaslechnout na adresu Cristiana Ronalda.

Při pohledu na formu klíčové postavy Portugalska to vypadá, že proti českému týmu zítra na Euru nastoupí fotbalový Superman. Během posledního ročníku anglické Premier League dokázal třiadvacetiletý záložník vstřelit v dresu Manchesteru United 31 gólů, jednoznačně byl zvolen za nejlepšího hráče sezony. I největší hvězdy na ostrovní scéně předčil rozdílem třídy.

Zkušenosti má s obletovaným mistrem kliček Petr Čech. V brance Chelsea se Ronaldovi za poslední rok postavil třikrát a až do finále Ligy mistrů ho pokaždé vychytal. "Všichni vědí, že jakmile dostane trochu prostoru, je zle,“ varoval Čech před včerejším tréninkem v Seefeldu. V londýnském klubu se žádná speciální příprava na Ronalda podle reprezentační jedničky mezi tyčemi nepraktikovala. I proto, že je jeho herní projev těžko předvídatelný.

Slabiny lze najít především v Ronaldově psychice. Stačí pár povedených kliček, a Ronaldo je k neudržení, jeho sebevědomí neuvěřitelně naroste. V opačném případě se nechá vyvést z míry. "Rozhazuje rukama a diskutuje s rozhodčími. Chce to na něj hrát důrazně, nikoliv zákeřně,“ zmínil se Rozehnal.

K potlačení Ronaldových předností by mohla výrazně přispět vzájemná výpomoc. "Z naší strany musíme uplatnit zdvojování a klidně i ztrojování,“ prohlásil záložník Jaroslav Plašil. A je tu ještě jedna důležitá věc, na niž by Brücknerovi svěřenci v souvislosti s Ronaldem neměli zapomenout. Za Portugalce může zítra večer v Ženevě rozhodnout klidně někdo jiný.