Úterý 11. května 2021svátek má Svatava 28 °C skoro jasno, občasné bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Jak vidí ligu BANÍKOVEC: Modrobílá jízda právě začíná

Fanoušci Baníku Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanoušci Baníku Ostrava | foto: ČTK

OSTRAVA Hossana na výsostech! Baníček ukončil sérii černější než Bezručova duše a po pěti kolech hororu konečně zvítězil. Ptáci pějte, chachaři fárejte, odboráři stávkujte! Jméno Jeho získalo si už nyní nehynoucí slávu. Bude splývat ze slezských rtů se stejnou nábožnou úctou, s jakou Uhrové skandují jména Puskas, Kocsis, Hidegkuti. FREJLACH!

Odpouštíme vám, že fotbalové krásy se ještě nedostává – ani při výhře 1:0 nad Hradcem. Vždyť ani Ostravu nepostavili za den a nás 3613 věrných je připraveno přetrpět ještě pár upracovaných těsných vítězství. Hlavně, když budete bodovat i s jinými teamy než jen s ligovými nováčky.

Se stejným úsilím, s jakým budete bojovně okopávat holeně soupeřů, vám na oplátku my dokopeme ze Stodolní na Bazaly i ty malověrné, kteří se na sobotní mač sprostě vykašlali. V neděli zamíříme do pohlavního města. Téměř s jistotou můžeme očekávat obavy domorodců z příjezdů nejvěrnějších fanoušků, kteří se sice už z definice chovají slušněji než jakýkoliv sparťan, ale přesto jsou pravidelně terčem perzekucí.

Třeba bude letos lépe, když prý Radek John nemá ani na ohřátého radegasta, jak musí šetřit. Policisté mohou v klidu demonstrovat třeba za rozsáhlejší protikorupční brožurku a mocný FCB ukáže, kdo je skutečným vládcem Prahy!

Škarohlídy, kteří i nadále hodlají upozorňovat na naši pozici v ligové tabulce, bychom rádi upozornili, že Baníček je od horní poloviny tabulky vzdálen na směšné tři body. A ve hře jich je ještě 63.

Plzeňská Viktorko, boj se – modrobílá jízda začíná!

Autor (28) fandí Baníku, protože má bílé srdce a modrou krev.

Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

O olympijské hry se rozjel velký boj. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...

První romské dítě, které skončilo v babyboxu. Romové zuří, matka ho chce zpět

O olympijské hry se rozjel velký boj. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je to příběh 217. dítěte, které babyboxy zachránily a prvního romského dítěte, které se v babyboxu ocitlo. Matka...

Fiala politiku dělat neumí a důsledky jsou tragické, hodnotí Klaus dnešní ODS

O olympijské hry se rozjel velký boj. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za deset dní oslaví ODS třicáté výročí svého vzniku. MF DNES požádala jejího zakladatele Václava Klause, aby...