Středa 27. května 2020svátek má Valdemar 20 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Jak vidí ligu BANÍKOVEC: Oddejme se antické moudrosti

Fanoušci Baníku Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanoušci Baníku Ostrava | foto: ČTK

OSTRAVA Pochvalme pýchu Ostravy, reprezentanty modro-bílých barev. Vedle svého náročného povolání se naši hrdinové podle všeho začali věnovat i studiu řecké filozofie. Na hřišti se zjevně řídí myšlenkou Hérakleitovou, která zní: Cesta nahoru-dolů je jedna a táž.

V souladu s přesvědčením muže, podle nějž nelze dvakrát vstoupit do Ostravice, odmítají baníkovci jakoukoli průměrnost. Správně. Pro SK Slezskou neexistuje místo ve středu tabulky, vždy musí zápolit o čelní příčky.

Když už se po pár kolech vyjasnilo, že na titul to v této sezoně nevypadá, začali synci tvrdě dřít, aby se probojovali alespoň na první místo od konce. Stálo to pět proher v řadě, ale sisyfovské úsilí se konečně vyplatilo. Gratulujeme.

Před reprezentační pauzou jsme upozornili, že horší útok než my má jen jakási Příbram. Zaměstnanci pana Petery nelenili a v mači s Libercem se odhodlali zaútočit i na pozici nejhůře bránícího týmu ligy.

I zde se náš atak jeví zdařile, snad už po utkání s Hradcem předstihneme Brněnské – stačí hattrick nadějného Pilaře a čtyři až pět gólů od dalších hráčů, jejichž jména jsme v životě neslyšeli. Při momentální formě Baníku se tento úkol jeví snad až příliš snadný.

Následujme příkladu a oddejme se i my antické moudrosti. Obdivujme Baník z Platónovy říše idejí. Tým, který v sobotu vyběhne na Bazaly, jest pouhým odrazem ideje, stínem z jeskyně – a jako takový je pomíjivý. Vzdejme hold ideálnímu, věčnému Baníku, o kterém se právem pěje, že je nejlepší u nás. A buďme trpěliví, než současný Baníček najde cestu z jeskyně.

Autor (28) fandí Baníku, protože má bílé srdce a modrou krev.

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Zdravotník měří 21. dubna 2020 tlak pacientovi s nemocí covid-19, který je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Svoboda na dvou kolech Čechy láká. Porovnali jsme nejpopulárnější skútry

Počet skútrů v Česku roste, porovnali jsme ty nejpopulárnější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Skútr, to znamená hlavně svobodu pohybu namísto stání v kolonách. V porovnání s automobilem nabízí levnější a...

Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

Krize ho přišla na miliony. „Teď musíme hlavně bojovat a přežít.“ Vláda... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...