15. září 2010 17:33 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Jak vidí ligu BANÍKOVEC: Oddejme se antické moudrosti

Fanoušci Baníku Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanoušci Baníku Ostrava | foto: ČTK

OSTRAVA Pochvalme pýchu Ostravy, reprezentanty modro-bílých barev. Vedle svého náročného povolání se naši hrdinové podle všeho začali věnovat i studiu řecké filozofie. Na hřišti se zjevně řídí myšlenkou Hérakleitovou, která zní: Cesta nahoru-dolů je jedna a táž.

V souladu s přesvědčením muže, podle nějž nelze dvakrát vstoupit do Ostravice, odmítají baníkovci jakoukoli průměrnost. Správně. Pro SK Slezskou neexistuje místo ve středu tabulky, vždy musí zápolit o čelní příčky.

Když už se po pár kolech vyjasnilo, že na titul to v této sezoně nevypadá, začali synci tvrdě dřít, aby se probojovali alespoň na první místo od konce. Stálo to pět proher v řadě, ale sisyfovské úsilí se konečně vyplatilo. Gratulujeme.

Před reprezentační pauzou jsme upozornili, že horší útok než my má jen jakási Příbram. Zaměstnanci pana Petery nelenili a v mači s Libercem se odhodlali zaútočit i na pozici nejhůře bránícího týmu ligy.

I zde se náš atak jeví zdařile, snad už po utkání s Hradcem předstihneme Brněnské – stačí hattrick nadějného Pilaře a čtyři až pět gólů od dalších hráčů, jejichž jména jsme v životě neslyšeli. Při momentální formě Baníku se tento úkol jeví snad až příliš snadný.

Následujme příkladu a oddejme se i my antické moudrosti. Obdivujme Baník z Platónovy říše idejí. Tým, který v sobotu vyběhne na Bazaly, jest pouhým odrazem ideje, stínem z jeskyně – a jako takový je pomíjivý. Vzdejme hold ideálnímu, věčnému Baníku, o kterém se právem pěje, že je nejlepší u nás. A buďme trpěliví, než současný Baníček najde cestu z jeskyně.

Autor (28) fandí Baníku, protože má bílé srdce a modrou krev.

Zbyněk Prokeš

Najdete na Lidovky.cz