Čtvrtek 30. června 2022, svátek má Šárka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jak vidí ligu BANÍKOVEC: Výsledek vzdáváme už dopředu

Sport

  17:00
OSTRAVA - Čtyřgólová výhra nad nováčkem z Ústí byla zjevně posledním záškubem umírajícího. V sobotu se Baník opět vrátil do starých kolejí a předváděl zmar a beznaděj. Modrobílí prohrávají o jednu branku, a plouží se po trávníku jak horník vyrážející na šichtu. Na hřišti existuje jediné mužstvo, plzeňský Kolář u druhého gólu předvádí důraz, jako kdyby lídr ligy na Bazalech prohrával a ne vedl.

Nový kouč Baníku Ostrava Karol Marko. foto: ČTK

Kromě Nevese vypadá celé naše milované mužstvo stejně jako soupeři basketbalového Dream Teamu v Barceloně: na suverénní mančaft se rádi podíváme, možná je i poprosíme o dresy nebo o společné foto a výsledek předem vzdáváme.

Horváth a spol. se ani moc nenadřeli, zvítězili dva k nule a mohli v klidu odjet za tím jejich západním ostravarem. Můžeme být jen rádi, že s Plzní budeme hrát i poslední zápas sezony. Tou dobou už snad budou mít jistý titul a přenechají nám v poklidu tři body, které zjevně budeme potřebovat k záchraně.

Bohužel, nelze pominout nepochopitelné jednání policie. Chápu, že pan John šetří, ale aby se cliftoni vydali na stovky problémových pseudofanoušků v tak omezeném počtu, to snad neviděli ani v Na vlastní oči. A že nějaké lidi, kteří nemají s děním na hřišti nic společného, naši muži zákona umravňují slzným plynem tak dokonale, až se kvůli tomu musí přerušit zápas – na to by snad nepřišli ani véčkaři v internetovém referendu.

Na nepřiměřený zásah libereckých policistů a pořadatelů si stěžovali i fanoušci z Hradce Králové. Všem vám děkujeme, pomáhejte a chraňte i nadále.

Autor (28) fandí Baníku, protože má bílé srdce a modrou krev.

Autoři:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...