25. srpna 2010 18:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Jak vidí ligu SLÁVISTA: Karle, bez útočníků to nejde

Teplice - Slavia. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Teplice - Slavia. | foto: ČTK

PRAHA Snad jen oslava vlastních narozenin, ke kterým ze slušnosti gratulujeme, může vysvětlit slova Karla Jarolíma v jednom z pozápasových rozhovorů, že se na tabulku nedíval. To ovšem na druhou stranu vysvětluje mnohé. Jistě, pokud se trenér třeba domnívá, že jeho tým ligu vede, určitě není mnoho důvodů něco měnit, že?

Děláme to neradi, ale už je po narozeninách, a tak je třeba vyjít s pravdou na slunce: Milý Karle, Slávinka opravdu tabulku nevede, ba není ani druhá, dokonce ani třetí. Ve skutečnosti ji od sestupové pozice dělí pouhé tři (!!!) body - to je to umístění, z kterého se překvapivě nechodí do Ligy mistrů či Evropské ligy, ale do poněkud jiné, jiným slovem druhé, ligy!

Pokud toto není náhodou záměrem našich tajemných vlastníků, v nižší soutěži se dá určitě ušetřit spousta peněz, tak by se s tím asi mělo něco dělat. Alespoň podle laického náhledu na věc, nikdo z nás prostých fanoušků samozřejmě v létě na stáži v Bayernu nebyl.

Abychom byli přesní, něco by s tím měli udělat jednak sešívaní hráči a v neposlední řadě vedení týmu s Jarolímem v čele. Ostatní se snaží, jak mohou. Jediný náš gól v posledním zápase si vstřelil soupeř pro jistou sám a zřejmě, aby byl mač alespoň trochu zajímavý, následnou branku do naší sítě sudí neuznal. Víc už ale opravdu soupeři a rozhodčí dělat nemohou.

Možná je na čase si připustit, že smělý plán odehrát celou soutěž bez útočníků, respektive hráčů schopných vstřelit gól, a přitom atakovat pohárové příčky, nebyl zase tak geniální, jak se možná původně zdálo.

Autor (41) je tradicionalista ctící víru otců a zásadu, že krev není voda, i pokud jde o fotbal a věrnost Slavii.

Najdete na Lidovky.cz