Neděle 28. listopadu 2021, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ján Zápotoka: Spartu v odvetě s Poznaní čeká pořádné peklo

Sport

  12:17
PRAHA - Když jsem do Lechu přicházel, varovali mě, že fanoušci tady sice povzbuzují celý zápas, ale taky se občas poperou, usmívá se Ján Zápotoka, slovenský záložník Lechu Poznaň.

Ján Zápotoka foto: Reprofoto

Odvetu s Interem Baku jste rozhodli až v penaltovém rozstřelu. Bylo to nervy? 
To teda byly. Čekal jsem, že to bude lehčí. Nedali jsme tam druhou penaltu, a nevypadalo to dobře. Ale věřil jsem, že to otočíme. Nakonec jsme postoupili se štěstím.

Co se pak dělo na stadionu?
Byla to spíš úleva, taková kocovina. Byli jsme jasný favorit, postoupit pro nás byla povinnost. Takže žádné velké oslavy, už se připravujeme na Spartu.

Čtěte také

A ona na vás. Z vašich fanoušků jde strach. Jsou hodně divocí?
Bývalo to horší, ale já už jsem s nimi nic hrozného nezažil. Mám s nimi dobré zkušenosti.

Nemůže ale v Praze, mimo Polsko, dojít k nějakému incidentu?
Nebudou chtít udělat nějakou hloupost. Podle mě si budou dávat pozor a budou disciplinovaní. Nevyměnil bych je. Řekl bych, že jsou nejlepší v Polsku.

Říká se to. Je to pravda?
Na Slovensku jsem nikdy nic takového nezažil. Třeba jen na obyčejný přípravný zápas Lechu přišlo 13 tisíc lidí. Je to něco neskutečného. Neuvěřitelné. V Dubnici jsem nezažil ani jeden zápas, na který by přišlo tolik lidí.

Kolik jich chodí na ligu?
Je tady stále vyprodáno. Za chodu nám přestavují stadion, na kterém se bude za dva roky hrát Euro a zatím jsou otevřené jen tribuny za oběma brankami. A ty mají kapacitu zhruba 13 tisíc míst.

Jací to jsou fanoušci? Popište je trochu.
Chtějí po nás neustále vítězství. Lech je prostě klub, který musí jenom vyhrávat. Když prohrává, je zle. Ale dá se to přežít.

Jak to po porážce vypadá?
Jako všude, prostě vás vypískají. Loni jsme měli takový jeden zápas, kdy to bylo ostřejší. V poháru jsme vypadli s druholigovým týmem a to nás teda vypískali pořádně. Ale ručně si to s námi vyřídit nešli.

Co sparťany čeká v odvetě?
Řekl bych, že to pro ně bude velké peklo. Fanoušci nás budou povzbuzovat celý zápas a hnát nás za vítězstvím. Kdyby byl otevřený celý stadion, přišlo by 45 tisíc lidí, určitě by bylo vyprodáno. Je tady o fotbal ohromný zájem.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Bolí vás nohy? Soutěžte o 3 000 Kč na vložky MEDICOVI
Bolí vás nohy? Soutěžte o 3 000 Kč na vložky MEDICOVI

Ať už musíte celý den pobíhat za miminkem nebo běháte jen tak pro radost v lese. Možná vás trápí propadlá klenba nebo vás po celém dni bolí nohy....

Mohlo by vás zajímat