5. května 2008 17:08 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Jankulovski zvažuje odchod z reprezentace

Zleva fotbalista Marek Jankulovski, prezident FC Sparta Praha Josef Chovanec a fotbalista Tomáš Ujfaluši na křtu knihy Marek Jankulovski.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zleva fotbalista Marek Jankulovski, prezident FC Sparta Praha Josef Chovanec a fotbalista Tomáš Ujfaluši na křtu knihy Marek Jankulovski. | foto: ČTK

PRAHA Fotbalový obránce Marek Jankulovski při příležitosti křtu své životopisné knihy v Praze potvrdil dřívější dohady, že zvažuje konec reprezentační kariéry. Vale národnímu týmu prý dá už možná po červnovém šampionátu, ale nevyloučil ani opačnou variantu. Hlavním motivem případného odchodu z reprezentace jsou prý stále častější zdravotní potíže a také přání klidnějšího rodinného života.

Podle fotbalisty je důvodů celá řada, ale zdravotní problémy z poslední doby ho prý přinutily o tom přemýšlet mnohem vážněji. "V určitém věku už by člověk měl vědět, co má přednost. A myslím, že rodina a zdraví jsou nejpřednější věci každého člověka. Navíc se uvažuje o odchodu trenéra Karla Brücknera," připomněl Jankulovski další důvod, který možná jeho konec urychlí.

Přitom ale upozornil, že se žádným z potenciálních následníků Brücknera potíže nemá. "Každý z trenérů je dostatečně fundovaný, s nikým z nich nemám problém. Jenže v národním týmu začne nová éra - končí Koller, Galásek, možná my třicátníci vyslyšíme neustálé volání k omlazení mužstva," řekl v souvislosti s názory expertů, kteří by rádi viděli velký řez v reprezentačním kádru. Na Euru by prý však měl startovat maximálně možně silný tým a z toho důvodu by si prý přál, aby se jednorázově vrátil bývalý kapitán Pavel Nedvěd. "Na to byl měli odpovídat jedině Pavel a trenér Brückner. Byl bych však rád, kdyby nám Méďa (Nedvěd) pomohl," řekl obránce AC Milán.

Současný stav reprezentačního kádru ale není ideální, zranění kosí jednoho hráče za druhým. Problémy mají či měli Tomáš Rosický, Petr Čech, Jaromír Blažek, Radoslav Kováč i další. "Je toho moc, když se to takhle vypočítá, ale už se to lepší: Petr Čech začal chytat, Radek Kováč začal hrát, já jsem už v pořádku. Ale stále jsme hodně napnutí, co Rosický - takový hráč je totiž pouze jeden, má ohromný respekt u soupeřů," mínil Jankulovski.

ČTK

On-line reportáž | HOKEJ

Kanada - Finsko
1 : 3
Konec utkání.
59:35
Anttila útočil na hattrick, přejel červenou čáru tak, aby nebyl icing, ale minul prázdnou branku o kousek!
59:30
Hra je opět před Lankinenem, Kanaďané však těžko hledají cestu ke střelbě.