6. června 2011 11:12 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Japonci si věří. 'Chceme Čechy rozdrtit,' tvrdí

Keisuke Honda. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Keisuke Honda. | foto: Reprofoto

JOKOHAMA Rozdrtit české reprezentanty. Takový cíl si podle záložníka Keisukeho Hondy dali japonští fotbalisté před rozhodujícím utkáním Kirin Cupu. S českým národním týmem se v úterý v Jokohamě utkají o celkové vítězství a prý berou jen vítězství. A to i přesto, že si musejí zvykat na nový herní systém 3-4-3.

"Chceme je rozdrtit," citují Hondu japonská média. "Je to důležité utkání a je třeba, abychom ze sebe dostali maximum. Chci vyhrát a pokud možno velkým rozdílem," dodal spoluhráč českého útočníka Tomáše Necida z CSKA Moskva. Také kapitán Makoto Hasebe odmítá, že by Japonci hráli na jiný výsledek než výhru, přestože také remíza by jim umožnila rozdělit se o celkový triumf s Českem a případně i s Peru.

"Samozřejmě očekávám naše vítězství. Ale víme, že Češi nejsou snadným protivníkem. My se ale zlepšíme a vyhrajeme," prohlásil Hasebe. Japonce zklamala úvodní bezbranková remíza s Peru, o to větší motivaci pokořit obranu českého výběru mají. Klíčové prý bude, jak si zvyknou na nový systém 3-4-3, který se jim snaží dostat do hlav trenér Alberto Zaccheroni.

"Je to něco nového a musíme být trpěliví. Proti Peru nám to občas nefungovalo, ale koukli jsme se na věci, které jsme dělali špatně, a teď by to mělo být lepší," domnívá se Honda. "Jen musí každý z nás odvádět svou práci," dodal. Do zápasu zřejmě nenastoupí útočník Rjoiči Maeda, který má zraněnou patu, kvůli čemuž vynechal dnešní předzápasový trénink. Jeho místo v útoku by měl zaujmout Tadanari Lee.

Na dnešním tréninku se prý japonští hráči připravovali i na českého brankáře Petra Čecha. "Je velmi dobrý. Je veliký, má dlouhé ruce, proto je třeba v zakončení mířit ještě přesněji než normálně. Proto jsme trénovali speciálně střelbu, snad nám to pomůže," prozradil Jasuhito Endo.

ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?