24. dubna 2008 14:44 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Jarolím: Brücknera nenahradím

Karel Jarolím zůstává ve Slavii. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Jarolím zůstává ve Slavii. | foto: Lidové noviny

PRAHA Trenér fotbalové Slavie Praha Karel Jarolím se s největší pravděpodobností koučem české reprezentace nestane. V dubnu loňského roku prodloužil kontrakt ve Slavii o tři roky a hodlá jej dodržet.

 Jarolím se objevil mezi kandidáty na post trenéra národního týmu, který se chystá po červnovém evropském šampionátu opustit Karel Brückner. Manažer reprezentace Vlastimil Košťál již se slávistickým koučem na toto témě jednal.

"Nabídka vést reprezentaci musí potěšit každého trenéra, protože je oceněním jeho práce. Pro mne je ale prioritou Slavia, ve které mám uzavřenou dlouholetou smlouvu. Své závazky jsem připraven dodržet a možnost trénovat reprezentační výběr v době svého kontraktu v klubu vylučuji," uvedl trenér Jarolím pro klubový server s tím, že další spekulace v této souvislosti jsou zbytečné.

Jarolím vede Slavii při svém druhém angažmá v roli hlavního kouče od roku 2005 a loni ji dovedl k premiérové účasti v základní skupině Ligy mistrů. Nyní s týmem bojuje o ligový titul.

ČTK