24. října 2008 15:10 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Jarolím: Bylo to vypracované vítězství

David Jarolím tradičně s kapitánskou páskou.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Jarolím tradičně s kapitánskou páskou. | foto: ČTK

ŽILINA Až nečekaně mnoho práce měl favorizovaný německý Hamburk v úvodním zápase základní skupiny Poháru UEFA na půdě slovenského nováčka soutěže v Žilině. Kapitán hostí David Jarolím po utkání řekl novinářům, že výhra 2:1 se nerodila vůbec lehce.

"Přesně takovýhle zápas jsme očekávali. Nechci přímo říkat, že to bylo šťastné vítězství, ale ani ne zasloužené. Dá se říct, že bylo vypracované, a proto si ho tolik ceníme," řekl český reprezentant po úvodním zápase skupiny F, ve které je i pražská Slavia.

Vedoucí celek německé bundesligy ukázal na Slovensku svou vyzrálost. V první půli se dostal do dvou šancí a obě proměnil. "Žilina měla v úvodu dobré šance, tam jsme trošku zaspali. V podstatě z čistého nebe jsme vedli 2:0, udeřili jsme v pravý čas, a to rozhodlo," řekl Jarolím.

Po pauze se však favorit zatáhl před vlastní šestnáctku a o tři body málem přišel. "Žilina oproti prvnímu poločasu zvýšila agresivitu. Pak jsme dostali kontaktní gól, který domácí nastartoval, a nakonec jsme se ještě obávali o výsledek, což je pokaždé nepříjemné," pokračoval Jarolím.

Vinu na tom prý možná měla lehká ztráta koncentrace. "Někdy je to tak, že vedete po půli 2:0 a říkáte si, že to chcete tak nějak dohrát. Některé situace jsme řešili až příliš lehkovážně, jako bychom je trochu podceňovali," přiznal český záložník.

Radost z výhry si ale zkazit nenechal. "Pro nás je to ohromně důležité vítězství, protože v druhém kole máme pauzu a nebylo by jednoduché, kdybychom neměli na kontě žádný bod, nebo měli jen jeden," prohlásil Jarolím a vyzdvihl kvalitu čtvrtečního soupeře.

"Hrají kombinační tempo fotbal, ani Slavia to tu nebude mít jednoduché. Rozhodně bych Žilinu ještě nezatracoval," řekl Jarolím. Skupinu i po čtvrtečním vítězství považuje za vyrovnanou. "Pro mě jsou to pikantní soupeři, i když Slavii jsem si moc nepřál. Ale když budeme mít postup už jasný, tak bych ho přál i Slavii," dodal Jarolím, jenž se dočká rodinného souboje s otcem Karlem a bratrancem Markem, kteří působí ve Slavii jako trenér a záložník.

ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…