Pátek 22. ledna 2021svátek má Slavomír 0 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Jarolím: Druhé štace ve Slavii se nebojím. Chci klub vrátit tam, kam patří

Koubský, Jarolím a Kisel. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Koubský, Jarolím a Kisel. | foto: ČTK

PRAHA Vyjel výtahem do třetího patra, neomylně zamířil do správných dveřích a koneckonců i své místo za stolem našel intuitivně. Jak by ne. Vždyť od chvíle, co staronový trenér fotbalové Slavie Karel Jarolím (53) v březnu rezignoval adobrovolně z Edenu zmizel, uplynulo pouhých 62 dní.

Tak rekordně rychlý návrat trenéra, kterému srazily vaz mizerné výsledky, český fotbal nepamatuje. "Bylo to dlouhé rozhodování, zda se vrátím, nebo ne," přiznává. Jarolím o svém návratu do Slavie včera promluvil vůbec poprvé veřejně. "Převážilo nakonec to, že mám Slavii pod kůží," říká trenér.

Byla to jediná věc, která vás přiměla k návratu?
Druhá věc je důvěra lidí ve vedení, které jsem nechtěl zklamat. A pak také zpackaná sezona, na které jsme se podíleli všichni a já bych od toho nerad utíkal. Vrátit Slavii tam, kam patří, to je pro mě výzva.

Co naopak mluvilo proti vašemu návratu?
Nebudu zakrývat, že řada fanoušků... (větu nedopoví) Přicházely mi od některých smsky, jak jsou rádi, že se vracím, ale u jiných to může být jinak. Další věcí bylo to, co se vposlední době dělo ve Slavii. Nebyl jsem u toho, ale byl jsem toho součástí. Bylo toho prostě víc.

Karel Jarolím.

Nerozmlouval vám to někdo? Neříkali vám známí, že strkáte hlavu do oprátky?
To mi nikdo nemusí říkat, to vím sám. Ale kdybych se toho bál, asi bych do toho nešel. Je pravda, že nějaké další možnosti odejít jinam jsem měl, ale nakonec převážilo to, co jsem už říkal. Že bych rád společně se všemi lidmi v klubu Slavii vrátil do evropských pohárů.

Nemáte obavy z toho, že na vás budou třeba fanoušci pískat?
Z těch reakcí převažovali ti, kteří mi říkali, jak jsou rádi, že jsem se vrátil. Vzpomínají na časy, kdy jsme hráli Ligu mistrů a byli jsme úspěšní. Poslední sezona, kdy se nám nedařilo, je určitě neodradila.

Se Slavií jste jednal už před třemi týdny, jenže tehdy klub oznámil, že se definitivně nevrátíte. Proč jste se tehdy nedohodli?
To je spíš otázka pro pana Rosena (spolumajitel klubu – pozn. red.), tohle mně nepřísluší rozebírat. On vám k tomu řekne víc.

Existoval takový scénář, tedy že se před novou sezonou opět vrátíte, už v době, kdy jste oznámil svou rezignaci?
Neexistoval.

Kouč Cipro, váš nástupce, tehdy ale říkal: Dejte Karlovi čas, odpočine si a třeba se v létě zase vrátí.
Nebudu zastírat, že bych se do Slavie vrátil rád. Říkal jsem si, že bych se sem jednou mohl vrátit, ale určitě jsem nepočítal s tím, že by to bylo už teď.

Kdy vás to poprvé napadlo?
Přesně nevím, deníček si nevedu. Měsíc po odchodu? To ne, myslím, že to bylo později.

Jak je to s vaší smlouvou? Pořád vám ve Slavii běží ta původní.
Zatím platí ta stávající, ale je možné, že může dojít k její úpravě. Možná dojde k jejímu prodloužení i úpravě pracovní náplně.

Karel Jarolím.

Budete mít jiné postavení než před dvěma měsíci? Liší se vaše pravomoci?
Nemyslím si, že by se na tom něco mělo měnit. Trenér nese zodpovědnost za výsledky, to bylo tehdy a bude to i teď. Jakékoliv rozhodnutí děláme společně.

Dlouho se ale mluvilo o tom, že byste mohl působit jako generální manažer, ale tým by trénoval někdo jiný. Bylo to ve hře?
Vím, že se o tom spekulovalo, ale já tuhle informaci neměl.

Ani s trenérem Petrem Radou jste nejednal?
Ano, tak s Petrem jsem hovořil.

Říká se, že bývalý ředitel Petr Doležal, který ze Slavie odešel, vás hodně korigoval v přestupové politice. Budete mít teď vyšší moc?
Pozor, to bylo správné. Pan Doležal zodpovídal za ekonomickou situaci klubu, takže by bylo smutné, kdyby to nekorigoval. Myslím, že to bude probíhat takhle dál. Není to tak, že si něco zamanu a tak to také bude. Nebylo to tak ani v minulosti.

Udělal jste si reflexi svého působení? Našel jste nějaké chyby?
Ukažte mi na někoho, kdo chyby nedělá. Přemýšlel jsem o tom vždy, ale je fakt, že když jste v tom kolotoči, nevidíte to tak objektivně.

Na co jste tedy přišel?
To si nechám pro sebe. Ale chyby jsem udělal. Jak začnete dělat kompromisy, snadno se z toho rodí chyby. Věřím ale, že teď jsem schopen se jich vyvarovat.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...