16. října 2017 15:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Jarolím se usmířil s Berbem. Reprezentaci povede až do roku 2020

Karel Jarolím má důvod k úsměvu, reprezentaci povede i v kvalifikaci o Euro 2020. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Jarolím má důvod k úsměvu, reprezentaci povede i v kvalifikaci o Euro 2020. | foto:  Michal Šula, MAFRA

PRAHA Karel Jarolím povede fotbalovou reprezentaci až do roku 2020. S místopředsedou FAČR Romanem Berbrem si v pondělí vyříkal jeho ostrou kritiku z minulého týdne a dohodli se na pokračování spolupráce, kterou požadoval i výkonný výbor FAČR.

Jarolím, jenž vede národní tým od loňského srpna, má podepsanou smlouvu do konce kvalifikačního cyklu na ME 2020 s tím, že v létě 2018 se dá předčasně ukončit. 

V pondělí se ale Jarolím s Berbrem dohodli, že smlouva bude ze strany FAČR dodržena až do konce.

Do smlouvy Jarolím dostane sportovní cíle, ty mu však stanoví až nové vedení FAČR, které vzejde z valné hromady 12. prosince v Nymburku. K jednání o cílech dojde až po losování Ligy národů 24. ledna. 

Trenér české fotbalové reprezentace Karel Jarolím.
Roman Berbr.

Minulý týden mu chtěl výkonný výbor dát do smlouvy, že musí vyhrát svou skupinu Ligy národů a postoupit na Euro 2020.

Jednašedesátiletý kouč zároveň Berbra ujistil o maximální nezávislosti reprezentační nominace na vůli agentů, o které Berbr minulý týden pochyboval.

ČTK

ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo
ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo

V roce 2016 se Elišce Hladové a jejímu partnerovi narodila Beátka. Až do té chvíle netušili, že dcerka nebude v pořádku. Přišla však na svět s Treacher Collinsovým syndromem...