Neděle 13. června 2021svátek má Antonín 11 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Jarolím: V Praze by se měli nad sebou zamyslet

Jablonec - Hradec Králové (Marek Jarolím) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jablonec - Hradec Králové (Marek Jarolím) | foto: ČTK

PRAHA Patří mezi fotbalisty, kteří dostali azyl v Jablonci, když už je v Edenu nechtěli. "U Nisy jsem našel nové přátele a vlastně i všechno ostatní, co k fotbalu potřebuju," chválí si záložník Marek Jarolím (25), jenž se stejně jako ostatní "vyděděnci" ze Slavie odvděčuje skvělými výkony.

LN Proč se bývalí slávisté chytili po příchodu do Jablonce?
Dostali šanci, které se předtím nedočkali. Daří se jim, což se nakonec ukazuje jako velká škoda pro Slavii. Tam asi nebylo všechno v pořádku a stejné je to i se Spartou. Pár spoluhráčů v ní působilo, nechytli se, a tady mají skvělou formu. Lidé, kteří o podobných věcech v pražských klubech rozhodují, by se nad tím měli zamyslet.

DÁLE K TÉMATU

LN Co by podle vás měli změnit?
Naučit se s hráči lépe pracovat. Třeba přestupová politika ve Spartě byla dlouho taková, že se raději nakoupily drahé posily. Těžko pak mohli dostat šanci mladí kluci, kteří potřebují víc času na rozvoj. My už to ale bereme tak, jak to je.

LN Vy jste byl součástí úspěšného období Slavie a vyhrál s ní dva mistrovské tituly. Jak vám je, když se dozvídáte o jejích existenčních problémech?
Když jsem odcházel, nebylo to pro mě nic příjemného. Teď jsem spokojený, ale i mrzutý z toho, co se ve Slavii děje. Nikdo neví, jestli vůbec dostanou licenci a budou hrát v příští sezoně ligu. Je zarážející, co všechno se tam stalo, aniž by to někdo z fotbalové veřejnosti věděl. Klub s tak slavným jménem by měl zůstat ozdobou ligy, a ne řešit, co s ním za pár měsíců bude.

LN Dnes vás čeká zápas s lídrem tabulky Plzní, který je poskládaný z exsparťanů. Bude to paradoxně těžší zápas než se Spartou, kterou jste v sobotu porazili?
Bude to složitější, protože hrajeme na jejím hřišti. Plzeň je podle mě fotbalovější než Sparta. Nepůsobí sice tak suverénně jako na podzim, ale pořád vyhrává.

LN Věříte si ve Štruncových sadech na vítězství?
Určitě tam nepojedeme jen tak. Klidně si na Plzeň můžeme troufnout. Domácí budou nebezpeční hlavně v přechodové fázi. Hned, jak dostanou balon, už se rozbíhají a čekají na nebezpečné přihrávky. Když jim to nedovolíme, znejistí. To by mohla být vítězná cesta.

LN Vítězstvím byste ale nahráli druhé Spartě...
Nechceme nikomu pomáhat, ale i na nás tlačí další týmy – Olomouc a Mladá Boleslav.

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!