Úterý 5. července 2022, Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jarolím: V Praze by se měli nad sebou zamyslet

Sport

  16:00
PRAHA - Patří mezi fotbalisty, kteří dostali azyl v Jablonci, když už je v Edenu nechtěli. "U Nisy jsem našel nové přátele a vlastně i všechno ostatní, co k fotbalu potřebuju," chválí si záložník Marek Jarolím (25), jenž se stejně jako ostatní "vyděděnci" ze Slavie odvděčuje skvělými výkony.

Jablonec - Hradec Králové (Marek Jarolím) foto: ČTK

LN Proč se bývalí slávisté chytili po příchodu do Jablonce?
Dostali šanci, které se předtím nedočkali. Daří se jim, což se nakonec ukazuje jako velká škoda pro Slavii. Tam asi nebylo všechno v pořádku a stejné je to i se Spartou. Pár spoluhráčů v ní působilo, nechytli se, a tady mají skvělou formu. Lidé, kteří o podobných věcech v pražských klubech rozhodují, by se nad tím měli zamyslet.

DÁLE K TÉMATU

LN Co by podle vás měli změnit?
Naučit se s hráči lépe pracovat. Třeba přestupová politika ve Spartě byla dlouho taková, že se raději nakoupily drahé posily. Těžko pak mohli dostat šanci mladí kluci, kteří potřebují víc času na rozvoj. My už to ale bereme tak, jak to je.

LN Vy jste byl součástí úspěšného období Slavie a vyhrál s ní dva mistrovské tituly. Jak vám je, když se dozvídáte o jejích existenčních problémech?
Když jsem odcházel, nebylo to pro mě nic příjemného. Teď jsem spokojený, ale i mrzutý z toho, co se ve Slavii děje. Nikdo neví, jestli vůbec dostanou licenci a budou hrát v příští sezoně ligu. Je zarážející, co všechno se tam stalo, aniž by to někdo z fotbalové veřejnosti věděl. Klub s tak slavným jménem by měl zůstat ozdobou ligy, a ne řešit, co s ním za pár měsíců bude.

LN Dnes vás čeká zápas s lídrem tabulky Plzní, který je poskládaný z exsparťanů. Bude to paradoxně těžší zápas než se Spartou, kterou jste v sobotu porazili?
Bude to složitější, protože hrajeme na jejím hřišti. Plzeň je podle mě fotbalovější než Sparta. Nepůsobí sice tak suverénně jako na podzim, ale pořád vyhrává.

LN Věříte si ve Štruncových sadech na vítězství?
Určitě tam nepojedeme jen tak. Klidně si na Plzeň můžeme troufnout. Domácí budou nebezpeční hlavně v přechodové fázi. Hned, jak dostanou balon, už se rozbíhají a čekají na nebezpečné přihrávky. Když jim to nedovolíme, znejistí. To by mohla být vítězná cesta.

LN Vítězstvím byste ale nahráli druhé Spartě...
Nechceme nikomu pomáhat, ale i na nás tlačí další týmy – Olomouc a Mladá Boleslav.

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat