Středa 22. září 2021, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jarolímův nástupce Petrouš: Já a trenér? Nechtěl jsem tomu věřit

Sport

  10:00
PRAHA - V Plzni skončil kariéru fotbalisty, dnes proti ní ve Slavii začne dráhu ligového trenéra. Povýšení dosavadního asistenta Michala Petrouše (40) na místo Karla Jarolíma proběhlo tak rychle, že mu ani nestačili zvýšit plat.

Michal Petrouš.

Jak moc vás překvapilo, když vedení ukázalo na vás?
Nejdřív jsem tomu nechtěl vůbec věřit. Přišel jsem v létě do Slavie s tím, že se něco přiučím. Teď to ale dopadlo jinak. Vedení vyhodnotilo, že je to v naší situaci nejlepší řešení. Prostě nás hodili do vody a musíme plavat. Jsem přesvědčený, že bychom mužstvo stejně dokázali nastartovat i s Karlem Jarolímem.

Probral jste vzniklou situaci také přímo s Karlem Jarolímem?
Měl na tom svůj podíl, asi sám vyslovil moje jméno. A proč? Myslím, že jsem tu relativně krátce, jsem nezaujatý – to byl asi jeden z hlavních důvodů. Teď chceme pokračovat v tom, co začal Karel. Věříme, že kluci kopat umí, a je důležité to z nich dostat.

Když vám vedení oznamovalo, že jste trenérem Slavie, zvýšilo vám také plat?
Na to jsem ani nepomyslel. Můj úkol číslo jedna je tady fotbal. Ani nečekám, že něco přijde – jsem spokojený s tím, co mám.

Berete nové angažmá tak, že v něm nemáte co ztratit?
Věřím, že už jsme úplně na dně a konečně se odrazíme vzhůru. To už jsme si ale říkali před třemi zápasy... I když se hrál hezký fotbal, hodně jsme jich nezvládli. Potom na vás padne psychická deka.

Michal Petrouš.

Vedení před vás do konce podzimu nepostavilo konkrétní cíl. S čím byste byl spokojený po konci podzimu vy, když se Slavia nachází nyní jen bod od sestupového pásma?
Rád bych viděl, aby byli kluci se sebou spokojení, až přijdu do kabiny po zápase, aby měli radost z fotbalu. To je můj první úkol, protože teď vnímám, že jsou skleslí.

Budete k hráčům hodnější než Karel Jarolím, o kterém se často mluvilo v souvislosti s metodou biče a biče?
Myslím, že si kluci ani nevážili toho, jak moc na ně byl Karel hodnej. Někdy je potřeba na některé zvýšit hlas, což on dokázal, ale vzhledem k tomu, co se o něm povídalo, mám úplně jiné zkušenosti. Zjeho strany šlo o bezvadné koučování, udržoval s hráči dobré vztahy. Určitě se nechoval jako pes.

Chystáte tedy nějaké větší změny?
Všichni jsme fotbal hráli a těžko objevíte bůhvíco. Moje jmenování je spíš psychologický tah.

Autor:

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Narodilo se vám miminko? Zahrajte si s Pampers o ubrousky New Baby
Narodilo se vám miminko? Zahrajte si s Pampers o ubrousky New Baby

Pampers New Baby jsou dětské vlhčené ubrousky určené pro citlivou pokožku, bez alkoholu, parfemace a s neutrálním pH. Jsou tak ideální od prvního...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat