Neděle 27. září 2020svátek má Jonáš 6 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Jarolímův nástupce Petrouš: Já a trenér? Nechtěl jsem tomu věřit

Michal Petrouš. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Petrouš. |

PRAHA V Plzni skončil kariéru fotbalisty, dnes proti ní ve Slavii začne dráhu ligového trenéra. Povýšení dosavadního asistenta Michala Petrouše (40) na místo Karla Jarolíma proběhlo tak rychle, že mu ani nestačili zvýšit plat.

Jak moc vás překvapilo, když vedení ukázalo na vás?
Nejdřív jsem tomu nechtěl vůbec věřit. Přišel jsem v létě do Slavie s tím, že se něco přiučím. Teď to ale dopadlo jinak. Vedení vyhodnotilo, že je to v naší situaci nejlepší řešení. Prostě nás hodili do vody a musíme plavat. Jsem přesvědčený, že bychom mužstvo stejně dokázali nastartovat i s Karlem Jarolímem.

Probral jste vzniklou situaci také přímo s Karlem Jarolímem?
Měl na tom svůj podíl, asi sám vyslovil moje jméno. A proč? Myslím, že jsem tu relativně krátce, jsem nezaujatý – to byl asi jeden z hlavních důvodů. Teď chceme pokračovat v tom, co začal Karel. Věříme, že kluci kopat umí, a je důležité to z nich dostat.

Když vám vedení oznamovalo, že jste trenérem Slavie, zvýšilo vám také plat?
Na to jsem ani nepomyslel. Můj úkol číslo jedna je tady fotbal. Ani nečekám, že něco přijde – jsem spokojený s tím, co mám.

Berete nové angažmá tak, že v něm nemáte co ztratit?
Věřím, že už jsme úplně na dně a konečně se odrazíme vzhůru. To už jsme si ale říkali před třemi zápasy... I když se hrál hezký fotbal, hodně jsme jich nezvládli. Potom na vás padne psychická deka.

Michal Petrouš.

Vedení před vás do konce podzimu nepostavilo konkrétní cíl. S čím byste byl spokojený po konci podzimu vy, když se Slavia nachází nyní jen bod od sestupového pásma?
Rád bych viděl, aby byli kluci se sebou spokojení, až přijdu do kabiny po zápase, aby měli radost z fotbalu. To je můj první úkol, protože teď vnímám, že jsou skleslí.

Budete k hráčům hodnější než Karel Jarolím, o kterém se často mluvilo v souvislosti s metodou biče a biče?
Myslím, že si kluci ani nevážili toho, jak moc na ně byl Karel hodnej. Někdy je potřeba na některé zvýšit hlas, což on dokázal, ale vzhledem k tomu, co se o něm povídalo, mám úplně jiné zkušenosti. Zjeho strany šlo o bezvadné koučování, udržoval s hráči dobré vztahy. Určitě se nechoval jako pes.

Chystáte tedy nějaké větší změny?
Všichni jsme fotbal hráli a těžko objevíte bůhvíco. Moje jmenování je spíš psychologický tah.

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

Charitativní akce: Praním prádla svých ratolestí pomůžete maminkám v azylových domech
Charitativní akce: Praním prádla svých ratolestí pomůžete maminkám v azylových domech

Do 30. 9. 2020 z každého zakoupeného produktu Lovela Baby půjdou 3 Kč na pomoc azylových domů Armády spásy.