23. července 2011 8:30 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Jarošík: Smlouva se Spartou není aktuální

Jarošík se snaží zastavit Ronalda. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jarošík se snaží zastavit Ronalda. | foto: ČTK

PRAHA Zahraniční angažmá je pro něj pořád prioritou. Proto fotbalista Jiří Jarošík (33) popírá informaci, že by se dohodl na tříleté smlouvě s pražskou Spartou. "Něco mi opravdu nastínili, ale pro mě to teď není aktuální," říká obránce, který minulou sezonu oblékal dres španělské Zaragozy.

LN Takže není pravda, že byste se dohodli na předběžném kontraktu?
Nechci se o tom moc bavit. Jsem se Spartou v kontaktu, ale nejde o nějaká intenzivní jednání. Zatím jsem se s nikým nebavil, co bude. Neřešili jsme, jaká budou pravidla nebo podmínky. Všechny detaily by se vyladily až v případě, kdybych se náhodou rozhodl přestoupit.

LN Dokázal byste procentuálně vyjádřit pravděpodobnost, že budete hrát za Spartu?
To se nedá takhle říci. Sám nic nevím jistě. Každý den se objeví nové zprávy, nové telefonáty. Netroufám si ani tipovat, jestli budoucnost vyřeším za pár dní, za týden nebo to bude trvat déle.

Čtěte také

LN Pořád si přejete zůstat v zahraničí. Máte hodně nabídek? Nějaké ano, ale nechám si je pro sebe. Nejsou to ovšem kluby, které by mě zaujaly či naplnily. Třeba se objeví něco lepšího. Rok nebo dva bych si ještě rád zahrál soutěž, kde jsou plné stadiony lidí a kde se hraje kvalitní fotbal. Klidně to může skončit jinak. Zatím pořád věřím, že to dopadne tak, jak si přeju já.

LN Nevadí vám, že na Letné jsou tři další zkušení stopeři?
Neberu to tak, že přijdu a hned začnu někoho vytlačovat ze sestavy. Nejde o mě, ale o plány Sparty. Musí vědět, jakou má strategii a jak se hodlá vypořádat se svými hráči. Je ale fakt, že čtyři stopeři jsou opravdu moc.

LN Chtěl byste si zahrát s Tomášem Řepkou, o kterého se teď údajně zajímá Jablonec?
Určitě, hodně toho dokázal, moc si ho vážím. Je to skvělý fotbalista. Dlouho jsem nesledoval ani Tomáše, ani Spartu. Potkal jsem se s ním, než odešel poprvé do zahraničí a já na Letné teprve pořádně začínal. Pak jsme se viděli v Anglii, když hrál za West Ham a já v Birminghamu.

Advantage Consulting, s.r.o.
MARKETINGOVÝ PRACOVNÍK – JUNIOR

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 25 000 - 30 000 Kč