6. května 2018 13:33 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Jdou na to od lesa. Barcelona láká Griezmanna do svých řad skrze jeho sestru

Alexandre Lacazette z Arsenalu gratuluje Lucasovi a Antoniemu Griezmannovi z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Alexandre Lacazette z Arsenalu gratuluje Lucasovi a Antoniemu Griezmannovi z... | foto: ČTK/AP

BARCELONA Zdá se, že i v letním přestupovém termínu dojde ve fotbalovém světě na stomilionový přestup. A dost možná ještě před startem světového šampionátu, kde se mohou někteří hráči „prodat“ výkony, které bude sledovat celý svět. Katalánská Barcelona totiž mocně touží po francouzském šikulovi Antoinemu Griezmannovi z Atlétika Madrid.

Právě gól sedmadvacetiletého rodáka z Mâconu byl ve dvojzápase proti Arsenalu pro postup madridského celku do finále Evropské ligy klíčový. Kdo ví, jak by zápas dopadl, kdyby se tento rychlonohý šikula netrefil v prvním duelu a nevyrovnal v oslabení na 1:1.

Ofenzivní štírek je pro Atlético Madrid klíčovým hráčem, jenže to zároveň nepatří mezi celky, které by byly na úplném vrcholu „potravního řetězce“.

Loni kolem Griezmanna kroužil Manchester United, ale neuspěl. V posledním měsících pak sílí zájem o jeho služby z Barcelony, která chce příští rok napravit poslední tři neúspěchy v Lize mistrů. Ano, na Camp Nou jsou vyřazení ve čtvrtfinále této soutěže brány jako neúspěchy.

A Griezmann je údajně barcelonském seznamu posil na pozici číslo jedna!

Jelikož jej ale stále váže smlouva v madridském celku a jelikož se v tuto chvíli ještě oficiální jednání mezi kluby a hráči vést nesmí, šli na to v katalánské metropoli od lesa. Dle madridských deníků se měli zástupci klubu sejít s Griezmannovou sestrou Maud.

Devětadvacetiletá žena, která přežila teroristický útok z roku 2015 v pařížské koncertní hale Bataclan, je totiž svému bratru mediálním poradcem. A kromě jinému mu radí také v otázkách týkajících se jeho kariéry. Ostatně Griezmann je na svoji rodinu velmi fixován. Důkazem budiž instagramový profil pojmenovaná „FamilyGriezmann“. Právě o ni se Maud stará.

Dle všeho taktika Barcelony vychází, rodina francouzského reprezentanta je přestupu více než nakloněná. A slavný klub je ochotný za autora 79 branek v dresu Atlétika Madrid (ve 141 zápasech) vyplatit výstupní klauzuli ve výši 100 milionů liber (cca 113 milionů eur).

Pokud na přestup dojde, je pro francouzské internacionála připravena na Camp Nou pětiletá smlouva. Zájem o Griezmanna od celku vedeného Ernestem Valverdem se ještě zvýšil ve chvíli, kdy oznámil konec kariéry v klubu španělský středopolař a kapitán týmu Andrés Iniesta.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky