20. května 2008 7:36 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Je to doma!

Slávisté jsou konečně doma.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slávisté jsou konečně doma. | foto: Lidové noviny

PRAHA A je to doma! Slavia Praha mistr ligy!!! Způsob, jakým červenobílí hrdinové doklopýtali k vysněnému titulu, sice téměř budí podezření, že šlo o geniální marketingový tah, jak při prvním mistrovském utkání vyprodat Eden, ale to už dnes není rozhodující. Stejně jako výkon v zápase s Jabloncem.


S odstupem nelze zpochybnit, že Slavii letos fakticky vyšlo všechno, na co jen pomyslela. První účast v Lize mistrů, otevření nejlepšího stadionu v zemi a nakonec i ligové prvenství.


Na drobné kaňky jako byly výsledky na Arsenalu či doma s Žižkovem je možné s naprostým klidem zapomenout.


Letošní triumf je oproti tomu předchozímu před dvanácti lety dvojnásob radostný. Tehdy, jak pamatují všichni slávisté s výjimkou těch ještě školou povinných, se vítězný tým na rozpadajícím se stadionu současně loučil s naprostou většinou svých opor. Slavia vypadala ve srovnání s hlavním rivalem jako bezdomovec vedle bývalého veksláka, který právě vystupuje v červeném saku a bílých ponožkách z pašovaného bavoráka.


Nyní má mistrovská Slavia v ruce všechny trumfy i pro příští sezonu. Doufejme tedy, že se sejdeme v Edenu jak na jarních utkáních Ligy mistrů, tak při oslavách dalšího titulu. Neboť jak říkali (cha cha) na Letné: Titul je samozřejmost!


Autor (39) je tradicionalista ctící víru otců a zásadu, že krev není voda, i pokud jde o fotbal a věrnost Slavii.