Sobota 26. září 2020svátek má Andrea 9 °C déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Je to vaše chyba, počasí extrémní nebylo, vzkazuje komise pro stadiony Bohemce

Můžou klokani za to, že se nehrál v sobotu zápas s Plzní. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Můžou klokani za to, že se nehrál v sobotu zápas s Plzní. | foto: ČTK

Proč se neodehrál sobotní večerní zápas mezi Bohemians 1905 a Plzní? Podle Komise pro stadiony a hrací plochy FAČR zat tím jednoznačně stojí pochybení domácího týmu. Komise proto navrhuje, aby Ligová fotbalová asociace zanesla povinnosti pořadatele při vyhřívání do rozpisu soutěže.

Zápas byl v sobotu krátce před plánovaným výkopem v 19:45 odložen kvůli namrzlému trávníku, který by podle rozhodčího Radka Příhody ohrožoval zdraví hráčů.

Podle komise se dalo problémům předejít, kdyby klub z Vršovic pracoval správně s vytápěním trávníku.

„Komise jednoznačně zastává názor, že ze strany pořadatele utkání došlo k velmi vážnému pochybení při použití topného systému,“ uvedl v prohlášení předseda komise Rostislav Votík.

„Povětrnostní podmínky nebyly v žádném případě extrémní, aby při včasném spuštění topného systému byla příčinou odložení utkání nezpůsobilost hrací plochy.“

Hráči Bohemians tleskají fanouškům, co přišli na zápas s Plzní.

Hráči Bohemians tleskají fanouškům, co přišli na zápas s Plzní.

„Na ostatních stadionech, kde byl topný systém použit správně, se utkání sehrála na velmi kvalitních terénech,“ dodal Votík.

Vedení Bohemians pochybení odmítá. „Přiznáváme, že byl terén v brankovištích tvrdý, ovšem zastáváme názor, že všichni v klubu udělali maximum k uskutečnění zápasu a měl se odehrát,“ řekl předseda představenstva Dariusz Jakubowicz.

„Jestliže venku uhodí mráz, tak nám vytápění krátkodobě nepomůže řešit situaci. Proti přírodě se nedá jít. Rozhodně tam nebyly ledové kusy, sníh. Bylo to hřiště, které odpovídá 3. prosinci,“ dodal.

Po odložení se vyrojily spekulace, že na odložení tlačila Plzeň.

„Chceme se jednoznačně distancovat od spekulací ohledně neochoty odehrát samotný zápas, případně pak dokonce vytváření tlaku na hlavního rozhodčího stran odložení samotného duelu,“ řekl mluvčí Viktorie Václav Hanzlík.

Plzeňští hráči děkují za podporu divákům. Vede je Milan Petržela

Plzeňští hráči děkují za podporu divákům. Vede je Milan Petržela

„Bohemians za nás jednoznačně neudělali maximum pro to, aby se duel mohl odehrát.“

„S vyhříváním máme bohaté zkušenosti z vlastního stadionu, kvalitní trávník jsme potkali například v rámci evropských pohárů ve výrazně chladnějších klimatických podmínkách. Celkově jsme přesvědčeni o tom, že domácí prostě nevyhřívali,“ dodal.

Podle Votíka je třeba na situaci reagovat, aby k podobným problémům nedocházelo i na jaře, jelikož soutěž začne v polovině února, kdy lze očekávat stále chladné počasí.

„Skutečnost, že utkání nebylo sehráno za těchto podmínek, staví základ pro velmi nebezpečný precedens, který může nastat v jarních kolech a výrazně tak narušit regulérnost soutěže,“ míní Votík.

Komise proto navrhuje, aby vše bylo zaneseno detailně do rozpisu soutěže.

Baník Ostrava - Bohemians Praha 1905: Zleva Milan Jirásek a Dyjan Carlos De...
Michal Kadlec sleduje slavící fotbalisty Plzně.

„Komise nabízí LFA, jak tomu bylo už před sezonou 2015/16, zpracovaný materiál, který jednoznačně stanovuje povinnosti pořadatele utkání ve vztahu k vyhřívání hrací plochy a zároveň jasně specifikuje kontrolní mechanismy,“ stojí v prohlášení.

LFA se případem bude zabývat na úterním zasedání ligového grémia.

,

Feťáci lásky stále hledají, ale nikdy nenajdou, říká párový terapeut Vojtko

Trefená rozhodčí se po ráně zhroutila na zem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lásku si často pleteme se zamilovaností, ale vztah je práce, která nikdy nekončí. „Tolerance není ten správný klíč ke...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

Trefená rozhodčí se po ráně zhroutila na zem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...

Střeva můžou i za naše štěstí či obezitu, říká molekulární biolog Ryšávka

Trefená rozhodčí se po ráně zhroutila na zem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za civilizační choroby (např. alergie), ale i za vážné nemoci může mimo jiné vybíjení bakterií ve střevní mikroflóře....