Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rosický o situaci v Arsenalu: Není to jednoduché, ale nepropadám panice

Sport

  16:12
PRAHA - Jen z lavičky sleduje v nové sezoně utkání Arsenalu záložník Tomáš Rosický. V pěti zápasech pobyl na hřišti dohromady jen 21 minut. Do dvojzápasu s USA a Nizozemskem tedy půjde kapitán české fotbalové reprezentace bez herní praxe. „V tomhle ohledu je to strašně špatné. Vůbec jsem nehrál, což není dobré,“ řekl Rosický novinářům.

Tomáš Rosický hovoří s novináři na srazu fotbalové reprezentace před přípravným zápasem s USA a utkáním kvalifikace na mistrovství Evropy s Nizozemskem. foto: ČTK

Nejste z toho nervózní?
Moc mě mrzí, že jsem vůbec nedostal čuchnout. Je to i škoda. Zatím nehrajeme moc dobře, myslel jsem si, že bych tomu mohl pomoct. Sám se na hřiště bohužel poslat nemůžu.

Řešil jste s trenérem Wengerem svou pozici?
Nechtěl bych to moc zmiňovat, ale na malou schůzku došlo. Není to pro mě jednoduché.

Uvažoval jste o přestupu?
Ne, na to je moc brzo. Máme za sebou pár zápasů, sezona se teprve rozjede, pak ten kolotoč bude velký. Uvidíme, jak to bude vypadat v příštích týdnech a měsících. Jsem zklamaný, že jsem vůbec nedostal šanci. Ale to je tak jediné, co můžu být. Musím být nachystaný, abych využil šanci, až přijde.

Uklidnil vás na schůzce Wenger, že vaše šance přijde?
Snažil se, ale je to těžké, když víte, že potenciál týmu je úplně někde jinde. Opravdu si myslím, že bych tomu v určitých fázích mohl pomoct, ale trenér to může vidět jinak. Nepropadám panice, trénuju, uvidíme.

Cítíte se teď být v Arsenalu odstrčený?
Já bych to víc nerozebíral, řekl jsem k tomu všechno, co jsem mohl.

Pojďme tedy k národnímu týmu: problém s herní vytížeností má víc fotbalistů z nominace. Může se to nějak projevit?
Má to dvě roviny. Ano, herní pauza se může projevit. Na druhou stranu není tak dlouho od letních příprav, takže by se to projevit nemuselo. Jsou to jen spekulace, uvidíme, jak to bude vypadat na hřišti. Já se cítím velice dobře, zdravotně jsem v pořádku, absolvoval jsem celou přípravu.

Čeká vás generálka s USA, pak už ostrá kvalifikace proti Nizozemsku? Co od těch zápasů čekáte?
Nevím, v jaké přijedou Američané sestavě, ale bylo by načase, abychom vyhráli. Je tady spousta mladých kluků, ty by výhra povzbudila. Pak už nás čeká krásný zápas proti Holandsku, kdo by se netěšil?

Bude pro vás výhoda, že soupeř přijede bez zraněného Robbena?
Ani bych neřekl, oni mají na výběr z tolika hráčů... Tohle jim zase tak moc neuškodí. Budou tam jiní, třeba Van Persie, což je fantastický hráč.

Jste tedy připravený na oba zápasy?
Jsem absolutně v pořádku, nemám žádný problém, bude na trenérovi Vrbovi, jak mě bude chtít využít. Může se stát, že bude rád, když mě bude moct o poločase vystřídat. (úsměv)

Autor:

Testování: Otestujte Buchtičky se šodó naruby
Testování: Otestujte Buchtičky se šodó naruby

Máte rádi buchtičky se šodó, ale nechcete se pouštět do jejich přípravy? Tak se přihlaste do testování novinky na trhu – buchtiček s vanilkovým...

Mohlo by vás zajímat