19. února 2010 13:43, aktualizováno  14:25 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Jízdní řád kvalifikace na ME: Čeští fotbalisté začnou a skončí s Litvou

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: ČTK

MADRID Místo očekávaného zdlouhavého jednání se na dnešní termínové schůzce účastníků skupiny I kvalifikace fotbalového mistrovství Evropy zrodila v Madridu rychlá dohoda. Čeští reprezentanti tak už vědí, že kvalifikaci letos zahájí 7. září doma s Litvou a na půdě stejného soupeře ji 11. října příštího roku také zakončí.

Se Skotskem, které by mělo být jejich papírově největším soupeřem v boji o druhé místo, hrají Češi nejdříve doma letos 8. října. Na jeho půdě se představí 3. září příštího roku. O výsledcích schůzky informoval reprezentační manažer Vladimír Šmicer, podle kterého bylo jednání až nečekaně rychlé a velmi vstřícné.

Termínová listina tak vznikla už za hodinu a půl. "Já jsem byl optimista už před schůzkou. Už na čtvrteční večeři jsme se předběžně shodli se zástupci Litvy, Lichtenštejnska a také se Skotskem. Menší zádrhel byl jen dnes se Španěly, kteří nechtěli hrát předposlední zápas na naší půdě, přičemž pro nás to byla jedna z priorit - hrát s nimi co nejdéle a na domácí půdě.

Nakonec se ale Španělé přizpůsobili a dohoda byla na světě," řekl Šmicer. Češi odlétali do Španělska především s přáním, aby na závěr kvalifikace nehráli ve Skotsku, což se jim splnilo. "Nevadí nám hrát ve Skotsku 3. září, jen jsme tam nechtěli jet v jednom z posledních dvou termínů," naznačil Šmicer, v čem ustoupila česká vyjednávací delegace, v níž byli také reprezentační trenér Michal Bílek a vedoucí týmu Jaroslav Dudl.

Se Skotskem tak Češi sehrají letos dvě utkání. Ve středu 3. března se totiž představí v Glasgowě v přípravném duelu, který byl dojednán už loni a oba soupeři se ho rozhodli ponechat.

Hladký průběh překvapil i Dudla, který absolvoval všechny termínové schůzky od počátku samostatné české reprezentace. "Už jsem zažil různé průběhy, ale opravdu musím říci, že to dnešní jednání bylo ze všech nejjednodušší. Výpravy k problému přistoupily tvůrčím způsobem. Hodně jsme probrali už vpředvečer, pak každý trochu slevil a bylo vše domluveno," uvedl Dudl krátce předtím, než česká minivýprava odcestovala do vlasti.

Kompletní program kvalifikace fotbalového ME 2012 - česká skupina I

2010
Pátek 3. září: Litva - Skotsko, Lichtenštejnsko - Španělsko.
Úterý 7. září: ČR - Litva, Skotsko - Lichtenštejnsko.
Pátek 8. října: ČR - Skotsko, Španělsko - Litva.
Úterý 12. října: Lichtenštejnsko - ČR, Skotsko - Španělsko.

2011
Pátek 25. března: Španělsko - ČR.
Úterý 29. března: ČR - Litva, Lichtenštejnsko - Španělsko.
Sobota 4. června: Lichtenštejnsko - Litva.
Pátek 2. září: Litva - Lichtenštejnsko.
Sobota 3. září: Skotsko - ČR.
Úterý 6. září: Skotsko - Litva, Španělsko - Lichtenštejnsko.
Pátek 7. října: ČR - Španělsko.
Sobota 8. října: Lichtenštejnsko - Skotsko.
Úterý 11. října: Litva - ČR, Španělsko - Skotsko.

ČTK
  • 0Diskuse

Najdete na Lidovky.cz