Čtvrtek 30. června 2022, svátek má Šárka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jméno Lionel Messi je obchodní značkou. Fotbalista vyhrál nekonečný soud

Sport

  6:00
Barcelona - Fotbalová hvězda Barcelony Lionel Messi může registrovat své jméno jako obchodní známku. Informoval o tom ve čtvrtek server BBC.

Lionel Messi má důvod k radosti. foto: ČTK/AP

Argetinský reprezentant usiloval o to, aby mohl své jméno používat jako obchodní známku na sportovní oblečení a další zboží, jako to dělá spousta dalších sportovců. 

Svou žádost o registraci podal k Evropskému úřadu pro duševní vlastnictví (EUIPO) už v roce 2011, napadla ji však španělská cyklistická značka s názvem Massi. Nelíbilo se jim, že jsou jména obchodních značek příliš podobná a zákazníci by si mohli zboží plést. 

Podle soudu EU je ale jméno třicetiletého fotbalisty natolik známé, že záměna nehrozí. Podle soudu je navíc Messiho jméno slavnější než cyklistická značka a má na registraci právo. 

„Lionel Messi je dobře známou osobou, kterou lidé často vídají v televizi a diskutuje se o něm v médiích,“ píše se v odůvodnění soudu. 

Rozhodnutí padlo jen pár dní poté, co uznávaný fotbalový magazín France Football informoval o tom, že se Messi stal nejlépe vydělávajícím fotbalistou na světě. V žebříčku přeskočil Portugalce Christiana Ronalda, který si údajně vydělá ročně 94 milionů eur (téměř dva a půl miliardy korun). Messi si podle magazínu vydělá až 126 milionů eur (3,2 miliardy korun).

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Kouzelná oslava Mezinárodního dne jógy na Karlově mostě
Kouzelná oslava Mezinárodního dne jógy na Karlově mostě

Pražští jogíni se 21. června poprvé připojili k ostatním jogínům, aby s nimi oslavili Mezinárodní den jógy. Oslavy se zúčastnilo 400 jogínů a sešli...

Mohlo by vás zajímat