3. listopadu 2008 11:07, aktualizováno  11:37 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Josef Csaplár na Žižkově skončil

Josef Csaplár | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Josef Csaplár | foto: ČTK

PRAHA Měl z klubu vytvořit tým západního střihu. Po druhé porážce v řadě s týmem namočeným v sestupových vodách kouč posledního týmu fotbalové ligy Viktorie Žižkov Josef Csaplár padl. Mladému kouči se tak opět nepovedlo angažmá v české lize.

Csaplár je tak po dvanácti odehraných kolech již sedmým koučem, který nedokončí práci v aktuální prvoligové sezoně. Je ovšem prvním, který naskočil do rozjeté sezóny a po sedmi kolech opět kormidlo opouští. Sezónu na Žižkově začal Stanislav Griga, který s týmem uhrál za 5 kol jen tři body. Csaplárovi se za již zmíněných sedm kol povedl nasbírat bodíky čtyři, přestože až na poslední dva zápasy předváděli "Viktoriáni" pohlednou hru. Dojížděli na špatnou koncovku.

Csaplárovi zlomily vaz právě poslední dvě porážky, kdy tým podlehl dalším týmům bojujícím o záhranu. Minulé ligové kolo Kladnu 0:1 doma a nyní na jihu Čech Českým Budějovicím 2:3, přestože ještě čtrnáct minut před koncem vedli 2:0.

Csaplár se o svém odvolání dozvěděl před dnešním tréninkem, kdy mu to oznámil technický ředitel klubu Michal Kucián. "V současné době to nekomentuji. Určitě ale přijde doba, kdy se k tomu obšírněji vyjádřím," řekl smutně odvolaný kouč, se kterým končí také Pavel Kuka, sportovní ředitel klubu. 

Oba progresivně smýšlející muži tak nedostali možnost naplno předvést své schopnosti, což je škoda. Opět se ukázalo, že v českém rybníčku plném kapříků, jsou na prvním místě výsledky a pak až vše ostatní.

Antonín Vavrda, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz