Pátek 9. června 2023, svátek má Stanislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jsem neuvěřitelně zklamaný člověk, smutnil po vyřazení Ronaldo

Sport

  12:53
KAPSKÉ MĚSTO (JAR) - Frustrovaný a zdrcený z vyřazení svého Portugalska a možná i ze svého výkonu opustil jeviště mistrovství světa v Jihoafrické republice nejdražší fotbalista světa Cristiano Ronaldo. "Jsem zlomený, frustrovaný a neuvěřitelně zklamaný člověk," hlesl Ronaldo po osmifinálovém vyřazení od Španělska.

Portugalsko (zklamaný Cristiano Ronaldo). foto: Reuters

Ofenzivní hvězda Realu Madrid v úterý večer zůstala stejně jako při celém šampionátu hodně dlužna své pověsti a zanechala za sebou velmi rozpačitý dojem. Nejen kvůli výkonům, ale i podrážděným reakcím na hřišti. Po zápase si zřejmě odplivnul před jednou z kamer, která dokumentovala jeho úprk ze hřiště. I tak trenér Portugalců Carlos Queiroz trvá na tom, že Ronaldo měl kapitánskou pásku právem. "Je to náš lídr. O tom, kdo bude kapitánem, rozhodují federace a trenér. Protože jsme tak učinili, musíme věřit tomu, že jsme to udělali ze správného důvodu," prohlásil Queiroz.

Ronaldo po prohře se Španělskem 0:1 ze hřiště rovnou s nakvašeným výrazem zamířil do šaten. I ze stadionu v Kapském Městě doslova prchl, nezastavil se v mixzóně určené pro rozhovory, jediné stručné vyjádření poskytl televizní stanici, kterou vlastní jeho agent. "Co je důvodem prohry? To je spíš otázka pro trenéra. Nejsem v pozici, abych všechno vysvětloval. Jsem jenom člověk a jako každý člověk mám právo na to vstřebávat zklamání sám," řekl Ronaldo.

Španělsko - Portugalsko (Villa, Ronaldo).

Pětadvacetiletý útočník se v osmifinále vůbec neprosadil, obránci vítězů využili i toho, že mají Ronalda dokonale přečteného ze španělské ligy, kde se letos Portugalec při své první sezoně v Realu blýskl 26 brankami ve 29 zápasech, což ale stejně "Bílému baletu" nestačilo k vysněnému titulu.

Ronaldo na konci sezony sledoval euforii hráčů mistrovské Barcelony, mezi mnoha z nich se symbolicky proplétal i nyní, když po zápase na trávníku mohutně slavili postup a on spěchal do útrob stadionu. Ani s reprezentací si tak nespravil náladu po rozpačité sezoně, v níž s Realem vyhořel i v osmifinále Ligy mistrů.

Rodáka z Madeiry v úterý otrávila dokonalá obrana Španělů. Povedla se mu jediná střela z trestného kopu, jinak pokaždé čelil velké přesile a nezvládl žádný z jeho pověstných dravých průniků.

Brazílie - Portugalsko (Ronaldo a Lúcio, souboj kapitánů).

"I tak je těžké se na něj zaměřit a neutralizovat jeho hru. Snažili jsme se ho pečlivě krýt, když se blížil k naší brance a jednoduše minimalizovat jeho silné stránky," líčil po utkání trenér Španělů Vicente del Bosque.

Ronaldo měl na šampionátu oslnit, místo toho jej opouští jako jeden z poražených s chudou bilancí jediné vstřelené branky proti Severní Koreji. S reprezentací tak zažil podobné zklamání jako předloni na mistrovství Evropy, kde také skóroval jen proti českému týmu, a pak musel vstřebávat zklamání ze čtvrtfinálového vyřazení Německem.

Experti můžou jen spekulovat o tom, že Ronaldovi chybí podpora spoluhráčů, na níž se může spolehnout třeba španělský kanonýr David Villa, právě jehož branka rozhodla derby Pyrenejského poloostrova. Obětavý pracant a nová posila Barcelony třeba v popularitě Ronalda časem předčí.

Autor: