30. května 2018 6:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Judisté odsoudili faul Ramose na Salaha. Tohle by neprošlo ani u nás, říkají

Liverpoolský střelec Mohamed Salah padá po zákroku obránce Realu Sergia Ramose. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Liverpoolský střelec Mohamed Salah padá po zákroku obránce Realu Sergia Ramose. | foto: Reuters

PRAHA Sportovní svět stále žije sobotním finále fotbalové Ligy mistrů, ve kterém Real Madrid porazil Liverpool 3:1 a získal třetí titul za sebou. Jedním z klíčových momentů bylo odstoupení hlavní hvězdy anglického týmu Mohameda Salaha kvůli zranění ramene už po půl hodině.

Kvůli zákroku na egyptského útočníka spílají fanoušci Liverpoolu obránci Realu Sergio Ramosovi a nejsou sami. 

K celému incidentu se vtipně vyjádřila na Twitteru i Evropská unie juda. Ta zákrok odsoudila jako nedovolený i ve svém sportu natož ve fotbale.

„Waki-gatame je nebezpečná technika. Proto není v judu povolena při přechodu do ne-waza. Co si myslíte o tomhle faulu při finále Ligy mistrů?“ Píše Evropská judistická unie na Twitteru. Stejný názor má i Český svaz judo, který příspěvek Evropské unie souhlasně sdílel.

Mohamed Salah z Liverpoolu leží na trávníku ve finále Ligy mistrů Za chvíli...
Plačící Mohamed Salah z Liverpoolu odstupuje z finále Ligy mistrů kvůli zranění...

Podle webu FTVS UK je waki gatame technika páčení lokte v podpaždí. Ne-waza se nazývá technika boje na zemi. Při judistickém zápase je tedy zakázáno chytit při přechodu na zem soupeře za loket. Ramosovi to prošlo a i díky němu teď Real slaví.

27.května 2018 v 16:14, příspěvek archivován: 29.května 2018 v 12:51

Waki-gatame is a dangerous technique. That's why it is not allowed in Judo to use for transition to ne-waza. What do you think about this foul yesterday evening in the #UCLFinal between #RMALIV? https://t.co/mHmADyG7LB

Z aktérů zápasu se k incidentu zatím vyjádřil prakticky jen trenér poražených Jürgen Klopp. Zranění Salaha nás hodně rozhodilo a bylo jednou z příčin porážky. Ramos si zřejmě z Egypťanů neudělal kamarády,“ řekl trenér Liverpoolu.

29.května 2018 v 08:01, příspěvek archivován: 29.května 2018 v 13:01

Judo je, zdá se, mnohem čistší sport než fotbal. Hod v páce by u nás sotva sotva prošel v domácím poháru. Natož na mezinárodní úrovni... https://t.co/h5e8EsHHOi

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na Lidovky.cz