15. června 2015 11:01 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Kadeřábek je jednou nohou v Hoffenheimu. Finální domluva je blízko, říká

Pavel Kadeřábek na tréninku reprezentace. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pavel Kadeřábek na tréninku reprezentace. | foto: ČTK

Praha Poslední týdny žije Pavel Kadeřábek v nejistotě. Dlouho netušil, jestli ho Sparta uvolní pro domácí evropský šampionát fotbalistů do 21 let, táhnou se také jednání o jeho možném přestupu do německého Hoffenheimu. Teď se ale vyjasňuje.

Na Euru rychlonohý pravý obránce bude hrát a stěhování do zahraničí by zřejmě taky mělo klapnout. „Už je to hodně blízko,“ prozradil v neděli v Benicích, kde mladí reprezentanti tráví poslední dny před začátkem mistrovství.

Vážně?
Ano. Já už to sám ani moc neřeším, je to v rukou Sparty a mého manažera. Ale svůj názor jsem řekl, chci odejít. A finální domluva je opravdu blízko. Doufám, že před Eurem už budu hráčem Hoffenheimu.

Ten zatím přes léto posiluje. Sledujete to?
Viděl jsem, že přišel stoper z Basileje, záložník z Freiburgu a nějaký mladý Brazilec. Hlavně dávám pozor, aby tam nepřišel nějaký pravý obránce (smích). Zatím nikdo, tak snad to bude dobré.

Jak jste prožíval období, kdy nebylo jasné, jestli se domácího mistrovství Evropy zúčastníte?
Byl jsem vytočený, protože mi nikdo pořádně nedokázal říct, jestli tam budu hrát nebo ne. Nevěděl jsem, jestli si vzít dovolenou, prostě nic. Pak se někdo s někým dohodl, asi majitel s panem Peltou. Ale oficiálně mi to vlastně ani nikdo neoznámil. Úplně najisto jsem se to dozvěděl až podle nominace.

Byla to velká nejistota?
Čekal jsem, jestli přijde nějaký papír, ale ani ten by vlastně nic neznamenal, když se to pořád řešilo. Každopádně jsem rád, že to dopadlo takhle. Někdo třeba říká, že když jsem v áčku, tak už pro mě tenhle šampionát tolik nemusí znamenat, ale tak to není. Třeba tu Euro už nikdy nebude. Určitě jsem chtěl být u toho.

I když zřejmě přijdete o dovolenou?
Uvidíme. Vždyť já ještě ani nevím, kde začnu přípravu. Kdybych byl na Spartě, tak asi dovolená nebude, když vyjde Hoffenheim, nějaké volno bych zřejmě měl.

Předtím byste měl být na Euru jedním z tahounů českého týmu. Berete tuhle roli?
Asi jo. Samozřejmě si uvědomuju, že jisté místo nemá nikdo a když mi to nepůjde, je klidně možné, že mě trenér ze sestavy vyndá. Ale měli bychom být s Láďou Krejčím a Vencou Kadlecem ti hlavní, kteří by tým měli strhnout.

Jak vás spoluhráči v jedenadvacítce přijali?
Bez problémů, s klukama se znám. S někým jsem hrál v žácích nebo v dorostu, často jsme se potkali i v mládežnických reprezentacích. Já jsem byl i na začátku téhle jedenadvacítky, takže všechno v pohodě. Je vidět, že se v Rakousku dobře připravili a já jsem teď rád, že jsem tady a můžu si na mistrovství zahrát.

Tušíte, koho trenér postaví před vás na pozici pravého záložníka? Mohl byste třeba oživit spolupráci s Tomášem Přikrylem...
To by šlo. Ale v mládežnických reprezentacích hrál dřív Příkras obránce a já záložníka, takže bychom si to vlastně prohodili. Ale kdo bude hrát přede mnou, to je mi vlastně jedno. Většinou jsou to podobné typy hráčů, sbíhají si z kraje do středu. Lajna by tak pro mě měla být otevřená.

Budete mít na sprinty po pravé čáře po dlouhé sezoně ještě síly?
Něco snad ještě jo. Byl jsem asi měsíc zraněný, takže jsem si v uvozovkách odpočinul. Na to, že bych neměl síly, se určitě vymlouvat nebudu. Ideálně odehraju ještě pět zápasů, to nějak zvládnu.

Co říkáte na soupeře? Sledoval jste jejich nominace?
Koukal jsem na internetu. Ale upřímně, fotbalu je v televizi tolik, že už to ani nestíhám dopodrobna sledovat. Pořádně nevím, kdo je kdo. Samozřejmě vím, že za Anglii jede Kane, že Ter Stegen chytal finále Ligy mistrů. Ale jinak to až tolik nesleduju.

A víte, že kapitánem Německa bude váš možný budoucí spoluhráč Volland?
To vím. Když už by přestup vyšel, tak bych se s ním potřeboval nějak rychle skamarádit. Aby mě pak vzali rychle mezi sebe.

Němci čekají na český tým až v posledním utkání skupiny. Jak vidíte šance na postup?
Občas jsem slyšel, že máme těžkou skupinu, ale pro mě je z těch dvou ta naše lehčí. Srbové ani Dánové nebudou špatní, ale určitě je to lepší než chytnout Angličany, Italy a Portugalce. Hodně bude záležet na úvodu turnaje. Když ho zvládneme, postup by se mohl povést.

Takže porazit Dány, Srby...
A Němce taky (smích). Ale vážně: když prohrajeme první zápas, budeme pod tlakem. Bude jasné, že ten další musíme vyhrát a zřejmě porazit i Němce, což by vůbec nebylo jednoduché.

David Čermák , ČTK