Čtvrtek 1. prosince 2022, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kamerunec Eto´o se zřejmě stane nejlépe placeným fotbalistou

Sport

  14:30
BARCELONA - Všemi kluby na světě v současné době cloumá finanční krize a v Itálii plánují razantně snižovat platy, jsou však i kluby jako Manchester City, které rozhazují neuvěřitelné částky. Nyní pravděpodobně udělají z Kamerunce Eto´oa nejlépe placeného hráče světa.

Hrdina Barcelony, kanonýr Samuel Eto´o. foto: ČTK

Joan Laporta, šéf Barcelony, tedy týmu za nějž zatím tento skvělý útočník hraje, pojmenoval návrh City pro hráče za "stratosférickou nabídku". Ta by měla překonat i šestiletý kontrakt, který nedávno podepsal Cristiano Ronaldo v Realu Madrid.

Nejlépe placení hráči světa

1. Zlatan Ibrahimović ( Inter Milan) 9,000,000

2. Kaká ( AC Milan) 9,000,000 *

3. Lionel Messi ( Barcelona) 8,400,000

4. John Terry , Frank Lampard (oba Chelsea) 7,574,179

6. Thierry Henry ( Barcelona) 7,500,000

* pozn. uvedné částky jsou v eurech za rok, u Kaká a Ronalda, kteří nedávno přestoupili není čáska přesně známa

Hráč má v Katalánsku smlouvu už jen na jednu sezonu, a tak se všeobecně očekává, že by měl nejlepší klub končící sezony opustit. To nepřímo přípustil Laporta: "Vím, že by chtěl zůstat u nás, ale takovou nabídku bude těžké odmítnout a my se musíme poohlédnout po náhradě." Tou zřejmě bude David Villa z Valencie, o něhož má Barca velký zájem už delší dobu.

Sám Villa pak vyjádřil přání zůstat ve Španělsku: "La Liga přesně vyhovuje mé typologii. Rozhodně bych něchtěl přistupovat někam do zahtaničí."

Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov
Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov

Respirační onemocnění postihne čas od času každé dítě. Někdy ale může i banální onemocnění vést k nepříjemným chronickým stavům. Blíží se podzim a...