Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie

Inter si smlsnul na Crotone, AC vyhrálo v deseti. Juventus zdolal Udine, dvakrát se trefil Ronaldo

Hráči Juventusu slaví branku Cristiana Ronalda. foto: ČTK

Aktualizováno
Řím - Fotbalisté AC Milán zvítězili na hřišti Beneventa 2:0 a uhájili vedení v italské lize, přestože v zápase 15. kola hráli skoro hodinu v deseti. Jejich městský rival a nejbližší pronásledovatel Inter rozstřílel Crotone 6:2. Domácí potvrdili výbornou formu a i zásluhou hattricku Lautara Martíneze vyhráli v Serii A poosmé za sebou. Obhájce titulu Juventus zdolal 4:1 Udine díky dvěma brankám Cristiana Ronalda. Gólově se činilo i Bergamo, které porazilo Sassuolo 5:1.
  15:11aktualizováno  22:55

AC se musel obejít bez několika zraněných opor včetně švédského útočníka Zlatana Ibrahimovice, přesto vedl už po čtvrthodině, když penaltu proměnil Franck Kessié. Ve 34. minutě ale „Rossoneri“ oslabil Sandro Tonali, jenž byl vyloučen za šlapák na koleno.

Milánu se přesto povedlo po přestávce navýšit vedení. V 49. minutě se trefil Rafael Leao, který se stal druhým nejmladším cizincem v barvách AC, který za klub dal deset branek v Serii A. Benevento mohlo alespoň snížit, ale pokutový kop poslal Gianluca Caprari mimo branku.

Nováček z Crotone bojuje o záchranu, proti Interu se ale v 12. minutě překvapivě ujal vedení po trefě Zanellata. Domácí nečekali na vyrovnání dlouho. Ve 20. minutě dal gól Martínez a za chvíli Inter otočil skóre po vlastní brance Marroneho. Hosté do přestávky srovnali z penalty zásluhou Golemiče.

Lautaro Martinez slaví hattrick do sítě Crotone.

Druhý poločas byl již jasně v režii domácího favorita. Nejprve mu v 57. minutě vrátil vedení Martínez a o sedm minut později zvýšil Romelu Lukaku. V 78. minutě zkompletoval Martínez hattrick a skóre uzavřel Hakimí. Inter dal šest gólů v jednom duelu poprvé v sezoně.

Udine mohlo jít proti domácím do vedení v 11. minutě, branku Rodriga De Paula ale neuznal videorozhodčí. Mezi dvěma Ronaldovými trefami se po přihrávce portugalského útočníka prosadil také Federico Chiesa, gól Aarona Ramseyho video také neuznalo. Udine snížilo až v nastaveném čase, ale za „Starou dámu“ se ještě trefil Paolo Dybala.

V Bergamu v souboji celků bojujících o evropské poháry zahájil kanonádu Duván Zapata a do přestávky zvýšil Pessina. Po změně stran přidal pátý gól v sezoně Zapata a další branku Kolumbijec připravil Gosensovi. Skóre uzavřel s osmi brankami v sezoně nejlepší střelec Atalanty Luis Muriel.

Neapol vyhrála 4:1 v Cagliari a ukončila třízápasové čekání na tři body. Dvěma góly se blýskl záložník Piotr Zieliňski. Cagliari cestu za vyrovnáním znemožnilo vyloučení Lykogiannise 25 minut před koncem, které využili pojistkami Lozano a z penalty Insigne.

Ani desátá ligová trefa Cira Immobileho nestačila Laziu k výhře v Janově. Římanům zajistil nejlepší střelec minulé sezony Serie A vedení v 15. minutě a byl to za posledních 14 soutěžních zápasů jeho 13. gól. Domácím ale po přestávce vystřelil bod Mattia Destro.

Italská fotbalová liga - 15. kolo:

Inter Milán - Crotone 6:2 (20., 57. a 78. Martínez, 31. vlastní Marrone, 64. Lukaku, 87. Hakimí - 12. Zanellato, 36. Golemič z pen.), AS Řím - Sampdoria Janov 1:0 (73. Džeko), Bergamo - Sassuolo 5:1 (11. a 49. Zapata, 45. Pessina, 57. Gosens, 68. Muriel - 75. Chiriches), Cagliari - Neapol 1:4 (60. Joao Pedro - 25. a 62. Zieliňski, 74. Lozano, 86. Insigne z pen.), FC Janov - Lazio Řím 1:1 (58. Destro - 15. Immobile z pen.), Fiorentina - Boloňa 0:0, Parma - FC Turín 0:3 (8. Singo, 88. Izzo, 90.+5 Gojak), Spezia - Hellas Verona 0:1 (75. Zaccagni), Benevento - AC Milán 0:2 (15. Kessié z pen., 49. Leao), Juventus Turín - Udine 4:1 (31. a 70. Ronaldo, 49. Chiesa, 90.+3 Dybala - 90.+1 Zeegelaar).