Kanonádu Citizens řídil mladík Foden. Burnley i s Vydrou inkasovalo hned pětkrát

Phil Foden řídil kanonádu Citizens. foto: Reuters

Manchester - Fotbalisté Manchesteru City ve 30. kole anglické ligy doma deklasovali 5:0 Burnley, za které nastoupil český útočník Matěj Vydra. Obhájci titulu z druhého místa tabulky ztrácejí 20 bodů na vedoucí Liverpool, takže opět o něco oddálili mistrovské oslavy „Reds“. Do konce sezony Premier League zbývá osm kol.
  23:17aktualizováno  23:38

City o suverénním vítězství rozhodli prakticky už v prvním poločasu. Ve 22. minutě otevřel skóre Phil Foden umístěnou střelou a v závěru prvního poločasu se dvakrát prosadil Rijád Mahriz. První branku dal alžírský křídelník po individuální akci a druhou z penalty. V 51. minutě zvýšil David Silva a po hodině hry se znovu prosadil Foden. Kaňkou pro domácí bylo zranění útočníka Sergia Agüera, který kvůli bolavému kolenu odstoupil v nastavení úvodní půle.

Phil Foden řídil kanonádu Citizens.
Eric Garcia z Manchesteru City opouští zápas proti Arsenalu na nosítkách.

Před začátkem utkání se nad stadionem Etihad objevilo letadlo s transparentem „White Lives Matter Burnley“, kterým kritizovalo protirasistickou iniciativu „Black Lives Matter“. K té se hlásí Premier League od restartu ročníku po koronavirové přestávce. Vedení Burnley se za transparent omluvilo a ostře ho odsoudilo.

Anglická fotbalová liga - 30. kolo:

Manchester City - Burnley 5:0 (22. a 63. Foden, 43. a 45.+3 Mahriz z pen., 51. D. Silva).