31. května 2018 14:30 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Kapitán Peru Guerrero bude přece jen na MS hrát. Soud mu zastavil trest za doping

Paola Guerrero (vpravo) přece jen na mistrovství světa ve fotbale pojede. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Paola Guerrero (vpravo) přece jen na mistrovství světa ve fotbale pojede. | foto: Reuters

bern Kapitán a nejlepší střelec fotbalistů Peru Paolo Guerrero nakonec může hrát na MS. Soud ve Švýcarsku mu pozastavil čtrnáctiměsíční trest za doping.

Kapitán a nejlepší střelec peruánské fotbalové reprezentace Paolo Guerrero nakonec může hrát na mistrovství světa v Rusku. Dva týdny před začátkem turnaje mu soud ve Švýcarsku pozastavil čtrnáctiměsíční trest za doping.

Guerrero dostal za pozitivní test na kokain po říjnovém kvalifikačním utkání s Argentinou zákaz startu na půl roku. 

Ten mu sice vypršel, ale Mezinárodní sportovní arbitráž CAS mu v květnu trest zpřísnila na 14 měsíců, čímž ho distancovala až do ledna.

Čtyřiatřicetiletý útočník brazilského Flamenga, který v minulosti působil v Bayernu Mnichov a Hamburku, se pak obrátil na šéfa FIFA s žádostí, aby mohl navzdory trestu na mistrovství světa hrát. 

U Gianniho Infantina však nepochodil, vyhověl mu až švýcarský soud, který se začal případem zabývat minulý týden.

Paolo Guerrero s fanoušky
Fotbalista Paolo Guerrero (vpravo) z Corinthians dává gól do sítě Chelsea přes obránce Ramirese

Soudce uvedl, že vzal při rozhodování v potaz, že by Guerrero neměl přijít o první příležitost zahrát si na mistrovství světa, kde se Peruánci představí po 36 letech. 

Přihlédl také k tomu, že fotbalista nedopoval úmyslně ani nešlo o významný projev nedbalosti - droga se do hráčova těla dostala z čaje. 

Podle soudu navíc FIFA ani Světová antidopingová agentura neměly proti Guerrerově účasti na šampionátu vážné výhrady.

Autor 32 reprezentačních gólů tak může být doplněn na soupisku, které musejí všechny týmy uzavřít do pondělí. Peruánci se ve skupině C utkají s Francií, Austrálií a Dánskem.

ČTK