12. září 2010 22:07 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Kapitán Plzně Horváth krotí euforii: Na ambice je ještě brzy

Plzeň - Ústí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plzeň - Ústí. | foto: ČTK

PLZEŇ Na kontě už má přes tři stovky startů v české lize a mnoho dalších v zahraničí. Sedmigólové vítězství ale plzeňský kapitán Pavel Horváth (35) zažil úplně poprvé. "Jednou v Japonsku jsme za Kóbe prohráli 1:7 a diváci stejně tleskali. Nevím ale, jestli nám, nebo soupeři," zavzpomínal záložník.

Co se vám honí hlavou po tak unikátním výsledku?
Myslím, že jsme měli strašnou kliku, že jsme vyhráli 7:0. (směje se) Ne, jsem rád, že se nám povedlo vyhrát tak vysoko zrovna v den, kdy dorazilo na stadion tolik fanoušků.

DÁLE ČTĚTE

Jak dlouho vám taková forma ještě vydrží?
Myslíme jen na trénink a příští zápas. V pátek hrajeme s Jabloncem ata ké tam chceme vybojovat důležité body. Jinak je ještě brzy na nějaké ambice. Naším současným cílem je co nejvíc uspokojit fanoušky.

Věřil jste, že jich přijde tolik? Zaplnili celý stadion...
Kdy jindy by měli přijít, než když se nám daří? Bylo by smutné, kdyby se lístky nevyprodaly. Doufám, že jejich euforie bude trvat co nejdéle. Nemusí být úplně plný stadion, ale my se jim na oplátku pokusíme ukázat fotbal, který se bude podobat našemu vítězství nad Ústím.

Jak jste si užili zápas před plnými ochozy?
Ukázalo se, že plzeňští diváci umí vytvořit atmosféru. Tribuny na sebe volaly, jak je jinde v Evropě zvykem. Já nemohl dýchat, ale ostatní kluci na hřišti si s nimi taky zařvali.

Také jste dal gól z penalty. Byl jste na ni určený?
Stříhali jsme si s Honzou Rezkem, vyhrál jsem já, ale pak jsem si to vyčítal. Měl jsem ji nechat kopnout jeho, protože bojuje o korunu krále střelců.

Najdete na Lidovky.cz