Pátek 3. dubna 2020svátek má Richard 0 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Kaprova výpověď nás neuspokojila, říká šéf disciplinárky

Šéf disciplinární komise ČMFS Jiří Golda.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf disciplinární komise ČMFS Jiří Golda. | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Vysvětlení pana Kapra nás neuspokojilo. O dalších důkazech hovoří jen mlhavě, říká šéf disciplinární komise Jiří Golda (34) v souvislosti se zahájeným vyšetřováním kauzy údajné korupce.

Majitel Bohemians Praha Karel Kapr, který tvrdí, že jeho klub obdržel úplatek od Olomouce, poprvé vypovídal. Co jste se od něj dozvěděl?
Povolali jsme si zástupce obou klubů. Pan Kapr předložil jen notářsky ověřené výpovědi hráčů a smlouvu s advokátem, že přijatá částka 300 tisíc korun byla uschována. V podstatě víme to samé, co se objevilo v médiích. Nepodařilo se nám ho přesvědčit, aby řekl víc.

Vysvětlil vám alespoň, proč porušil disciplinární řád a neinformoval vás o úplatku hned po konci zápasu?
Na to jsme se ho také ptali. Řekl nám, že nechtěl ovlivnit průběh probíhající valné hromady. Pak měli fotbalisté dovolenou. Potom se prý zase snažil hráče přemluvit, aby s ním šli k notáři.

Jak budete postupovat dál?
Pan Kapr byl vyzván, aby do týdne předložil další důkazy. Příští úterý se znovu sejdeme a vyslechneme i všechny hráče. Zajímá mě, jak to budou vysvětlovat. Chceme si udělat co nejpřesnější obrázek o tom, co se přesně stalo.

Nastínil vám, jaké další důkazy třímá v rukou?
Neřekl ani, že je stihne do úterka přinést. Působilo to na mě spíš tak, že se je teprve snaží získat. Argumentoval tím, že nechce ohrozit vyšetřování policie.

Budete s policií na celém případu spolupracovat?
Ano, s požehnáním výkonného výboru s ní budu komunikovat přímo já, protože ČMFS v této věci vystupuje jako poškozený. Spolupráci se budu snažit rozjet co nejdříve.

Je možné, že svaz celou věc posoudí i bez čekání na policejní verdikt?
Existuje možnost rozhodnout i dříve. Fotbalový svaz si disciplinární komisi zřídil, aby bylo jeho jednání rychlejší a efektivnější. Na výsledek trestního řízení můžeme čekat dlouho. S čekáním se ale nemůžeme spokojit.

Jaké mohou padnout tresty, pokud se podezření ukáže být pravdivé?
Budou padat ty nejtvrdší tresty. Ve hře je vyloučení ze soutěže, patnáctiletý zákaz činnosti ve fotbale pro jednotlivce nebo odečet dvaceti bodů. Nemůžeme ovšem trestat na základě tak chabých důkazů.

A co když se ukáže, že to celé byla jen soukromá akce olomouckého brankáře Petra Drobisze?
V disciplinárním řádu je jasně napsáno, že klub odpovídá za chování svých hráčů. I v tomto případě bychom byli ke klubu přísní.

Můžou být potrestáni i jen Bohemians Praha?
Pan Kapr je členem ČMFS. Všichni očekáváme, že projeví loajalitu a bude jednat v zájmu organizace. Připravujeme se ovšem i na možnost, že tu hraje roli úmysl poškodit dobré jméno českého fotbalu. I to budeme tvrdě trestat.

Víte alespoň, kde je teď těch zmíněných 300 tisíc korun?
Pan Kapr je údajně vyzvedl od notáře, uložil do banky a poslal na účet svazu. Proč? Prý nevěděl, co jiného s nimi dělat.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!