17. listopadu 2008 13:27 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Kašpárci rudí sparťanští

Mistři jsou z Edenu.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mistři jsou z Edenu. | foto: ČTK

PRAHA Přestože jsem se před týdnem v této rubrice holedbal, že už se nebudu zmiňovat o Spartě, dnes mi to prostě nedá. Památný den, v němž Střížkov na Žižkově v deseti porazil Spartu, se totiž nedá jen tak přejít.

 

 Nechci kopat do mrtvol, ale je to radost nečekaná a o to více kvitovaná. Osobně se těším, co do svých sloupků vyplodí sparťanští kolegové. A co se bude dít na Letné? Že by zase výměna trenéra?

S těmito myšlenkami jsem se ubíral včera na zápas proti Žižkovu. Jistěže ve mě hlodal malý červík pochybnosti, jestli i náš tým nenaváže na „formu“ favoritů tohoto kola. Nicméně od úvodního hvizdu bylo jasné, že ztráty s Aston Villou a Budějovicemi se na kvalitě naší hry nepodepsaly, stejně jako výpadek Tavarese. Žižkov tradičně bránil v deseti lidech a místy s pěti brankáři. Dostat míč do branky tak bylo nad míru obtížné, přestože tradiční drtivé kombinace i tentokrát soupeř jen s vypětím všech sil odvracel od své svatyně. Poctivě přiznám, že to tentokrát byly v Edenu nervy, na jaké nejsme zvyklí, pět minut před koncem se však ochozy už rozléhalo vítězoslavné „mistři!!“.

Pokud mě nyní omluvíte, půjdu se pobavit na fórum www.sparta.cz.

Autor je slávista hlavou i srdcem.

M. Šroubek, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz