Pondělí 23. května 2022, svátek má Vladimír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Katastrofa, ohavnost, znesvěcení svatostánku. Fanoušci Sparty brojí proti nové podobě stadionu

Sport

  6:00
PRAHA - Katastrofa, ohavnost, znesvěcení svatostánku. Projekt jako z 90. let minulého století. Taková slova od fanoušků fotbalové Sparty padají na adresu autora plánu rekonstrukce stadionu na Letné, jejíž vizualizaci klub včera přiznal na svém webu.

Vizualizace nové jižní tribuny stadionu Sparty. foto: Sparta.cz

Modernizace stadionu Sparty? Masivní kritikou se budeme zabývat, zní z klubu

Část jižní tribuny za brankou směrem k Letenské pláni, kde je dnes mimo jiné sektor domácích vlajkonošů, by se podle návrhu od společnosti Pelčák a Partner Architekti měla změnit na čtyřpatrovou administrativní budovu nad střechou současných ochozů stadionu. 

Sloužit má nejen klubovým účelům, ale také těm komerčním. V přízemí by se měly vyskytovat vedle vstupních bran rovněž obchody. Dále fanoušci kritizují jeden ze spojovacích sloupů za brankou.

Pod příspěvkem na facebookové stránce Sparty, kde byl v úterý návrh představen, převažují kritické komentáře. „Zvenčí to možná nevypadá tak zle, ale snížení jižní tribuny a nad tím prosklený paskvil na sloupech, to je prasárna,“ píše jeden z příznivců klubu. „To je opravdu hrozné!!! Jak tohle může někdo navrhnout... nemluvě o tom, že se vedení vůbec tímto návrhem zabývá,“ dodává další.

Zamýšlená modernizace tribuny by pravděpodobně znamenala další zmenšení divácké kapacity, která aktuálně činí 18 887 míst. Náhradu by mohlo přinést snížení úrovně hřiště a vybudování nové první řady všech čtyř tribun.

Fanoušci Sparty jsou proti přestavby „své“ tribuny.

Podle vedení Sparty se však fanoušci nemusejí „bát“, protože o realizaci návrhu se ještě nerozhodlo. „Vedení jej bude teprve projednávat,“ řekl mluvčí letenského klubu Ondřej Kasík. 

„Vedení Sparty dlouhodobě uvažuje o rozvoji Generali Areny a přebudování některých částí stadionu, které by mělo navázat na rekonstrukci hlavní tribuny,“ stojí na webu Sparty.

„Představenstvo proto zadalo vypracování studie přestavby jižní tribuny. Důležitým aspektem uvažované rekonstrukce by byl fakt, že by klub posílil po ekonomické stránce i jinou cestou, než je finanční podpora ze strany majitele.“

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Mohlo by vás zajímat