Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Katastrofa a cesta do pekel, kritizuje španělský tisk fotbalisty

Sport

  9:53
MADRID - Španělské deníky shodně kritizují výkony svých fotbalistů na mistrovství světa. Svěřenci trenéra Vicenta del Bosqueho, kteří místo cesty za obhajobou zlata po porážce 0:2 s Chile přišli o šanci na postup do vyřazovací fáze turnaje, byli v Brazílii hned podle několika listů karikaturou dříve neporazitelného týmu.

Sergio Ramos po prohře s Chile. foto: Reuters

"Je to naprostá katastrofa. Tým jel na mistrovství jako jeden z favoritů, ale po prohře s Chile odchází zadními dveřmi a s velkými pochybnostmi vzhledem k budoucnosti. Je třeba ocenit tuto generaci za všechno, co dokázala, ale žije se současností a v této chvíli se tým proměnil v karikaturu sebe sama," píše El Mundo deportivo.

Přizvukuje i Marca. "Světoví šampioni nevydrželi v Brazílii ani týden. Během šesti dní napsalo mistrovství bolestivý epilog podivuhodnému cyklu a z nebe poslalo hráče do pekla. Chile jen potvrdilo, co naznačilo Nizozemsko. Bylo to krásné, jenže všechno v životě končí, přičemž tohle byl ten konec," uvádí madridský list.

El País přirovnává Del Bosqueho výběr k Titanicu. "Španělský tým byl znovu k nepoznání, stal se obětí vlastních defenzivních chyb, nevýrazné hry bez jakékoliv osobitosti. Jen čtyři roky od Johannesburgu a dva roky od Kyjeva přihlížela Brazílie španělskému Titanicu," zdůrazňuje list kontrast mezi nedávnými úspěchy a současným trápením.

Konkurenční El Mundo označuje vystoupení španělského celku za fiasko. "Sen o obhajobě titulu byl možná od začátku chimérou, fanoušci ale přinejmenším čekali úsilí o ni. Na tomto mistrovství ale Španělsko příliš úsilí nepředvedlo, hrálo pomalu a nedokázalo nijak reagovat na hru soupeře a vývoj utkání. Soupeři už se nebáli a Španělé byli karikaturou někdejšího týmu."

Poslední duel s Austrálií listy neberou jako šanci na vykoupení národního výběru. "Jednoho dne to muselo přijít, s tím musel každý počítat, ale nikdo si asi nepředstavoval, že konec bude tak bolestivý. Tým už nemá šanci na postup a jako trest musí sehrát příští pondělí ještě jeden zápas, zápas hanby, zápas mezi dvěma nejrychleji vyřazenými týmy tohoto šampionátu," píše El Mundo.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!