13. května 2008 10:31 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Kdo bude nakonec plakat

Teplice byly jen epizoda. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Teplice byly jen epizoda. | foto: ČTK

PRAHA Asi nikdo nemohl čekat, že cesta za záchranou bude jednoduchá. Občas se zkrátka klopýtne, a to se stalo i v sobotu. Klokani nepodali optimální výkon. A nás všechny v Ďolíčku to mrzelo (jistě, až na těch pár žlutomodrých v sektoru hostů). Prohra v předposledním kole ovšem neznamená konec cesty za záchranou.

Považujme to spíše za takové krátké zadržení dechu před posledním a nejdůležitějším krokem. Pokud se na celou situaci v tabulce díváme z tohoto (správného) úhlu pohledu, co z toho vyplývá pro nadcházející sobotu?

Především je třeba politovat všechny fanoušky a hráče sympatického ostravského týmu.

Příští sezonu si pohár UEFA nezahrají. A navíc se s letošním ročníkem rozloučí krutou prohrou s Klokany. Je to škoda. Ostravští by si za výkony v posledních týdnech zasloužili lepší umístění (třeba druhou příčku).

Ještě větší škoda je, že šanci na účast v evropském poháru mají Tepličtí. Takový nemastný neslaný soubor (snad až na Verbíře). Ale Klokani zkrátka vyhrát musejí a vyhrají.

Stačí k tomu málo. Například občas vystřelit na soupeřovu bránu a trefit ji a netrefit při tom brankaře. To by trenér Zachových kvalit měl umět hráčům vysvětlit.

Autor (34) je fanouškem Bohemians od útlého dětství, občas se zamýšlí nad tím, proč ho jeho otec-sparťan přivedl do Ďolíčku.

Najdete na Lidovky.cz