Čtvrtek 1. června 2023, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Kdo chce moc, nemá nic. Bayernu došla trpělivost s Alabou, jednání o nové smlouvě ukončil

David Alaba, Niklas Sule a Lucas Hernandez foto: Reuters

Mnichov - Vedení Bayernu Mnichov ukončilo jednání o nové smlouvě s rakouským obráncem Davidem Alabou. Osmadvacetiletý fotbalista ani po několika měsících nesouhlasil s navrhovanými podmínkami. Podle médií nebyl spokojen s platem, který mu Bayern v novém pětiletém kontraktu nabízel.
  14:26

„Před časem jsme Davidovi a jeho agentovi předložili smlouvu, která podle nás byla velmi dobrá,“ uvedl předseda Bayernu Herbert Hainer. „Na poslední schůzce jsme řekli, že chceme mít jasno do konce října. Neozvali se, a když jsme kontaktovali jeho agenta, řekl nám, že stále nejsou spokojeni a měli bychom to znovu zvážit. Poté jsme se rozhodli nabídku úplně stáhnout,“ dodal.

Alaba vyhrál s Bayernem během jedenácti sezon dvakrát Ligu mistrů, devět bundesligových titulů a šestkrát Německý pohár. V klubu strávil šestinásobný nejlepší fotbalista Rakouska celou dosavadní kariéru s výjimkou půlročního hostování v Hoffenheimu. Podle spekulací by mohl v zimě zamířit do Liverpoolu.

Autor:

Chutnější voda: Přihlaste se do testování filtračních konvic
Chutnější voda: Přihlaste se do testování filtračních konvic

Kupujete domů balenou vodu? Chutnou kohoutkovou vodu si můžete dopřát každý den díky filtrační konvici. Nejste si nákupem jistí? Pak se přihlaste...