Neděle 24. října 2021, svátek má Nina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

'Když neporazíme Novozélanďany, tak koho?' Ptá se slovenský tisk

Sport

  10:18
BRATISLAVA - Zpackali jsme to. Po jediné minutě nám zhořkl celý zápas. Zcela zkažený závěr, napsal dnes slovenský tisk o remíze Slovenska s Novým Zélandem na fotbalovém mistrovstvím světa v Africe.

Smutní Slováci. foto: Reuters

Vyrovnávací gól Novozélanďanů na 1:1 v nastaveném čase označily komentáře za ostudný okamžik. Fotbalisté by se podle tisku však měli co nejdřív oklepat a ztracené body v historické premiéře na světovém šampionátu získat v nejbližším souboji s Paraguayí.

DÁLE ČTĚTE: Josef Csaplár o Slovensku: Věděl jsem že nastane problém!

"Tohle se jednoduše nemělo stát. O vyrovnávajícím gólu Novozélanďanů se bude mezi slovenskými reprezentanty a fanoušky ještě dlouho mluvit. Minimálně do utkání s Paraguayí. Do té doby trenéři s hráči proberou, kde a kdo udělal v tom hororovém okamžiku chybu," poznamenal Nový čas.

Nový Zéland - Slovensko (Robert Vittek)

List Sme Slovákům vyčetl, že v závěru utkání nehráli takticky, nesnažili se držet míč na polovině soupeře a nedostatečně bránili. "Slovensko zpackalo premiéru na mistrovstvích světa," napsal. Deník Plus jeden deň označil remízu s outsiderem turnaje za ostudu.

DÁLE ČTĚTE: Slováci premiéru na MS nezvládli, v nastavení přišli o výhru na Zélandem!

Připomněl, že i když slovenští hráči měli vítězství na dosah, v závěru utkání zcela vybouchli. "Pokud nevyhrajeme s takovýmto soupeřem, tak pak s kým?" List Šport naopak odmítl označit remízu za tragédii. Slováci si prý stále mohou spravit chuť s Paraguayí.

"Jsme smutní, jsme zaskočeni, protože jsme věřili, že vyhrajeme. A kde je napsáno, že po neděli, kdy nás čeká Paraguay, nebudeme všichni zase ve vítězné euforii?" uvedl deník.

Autor:

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Mohlo by vás zajímat