4. října 2009 18:45 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Kladenský fotbalista Beneš půl minuty nedýchal. Je v nemocnici

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 2Diskuse
Ilustrašní foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrašní foto | foto: www.skkladno.cz

Č. BUDĚJOVICE Velmi nepříjemná scéna dnes vyděsila fanoušky při utkání fotbalové ligy mezi Českými Budějovicemi a Kladnem. Krátce před koncem se ve vzdušném souboji srazili domácí Peter Černák a kladenský Vít Beneš, jemuž zapadl jazyk a přibližně půl minuty nedýchal.

Přímo na ploše ho oživoval kladenský lékař, poté jednadvacetiletého obránce odvezli do českobudějovické nemocnice.

Zatímco domácí Černák si ze střetu odnesl zakrvavenou hlavu, Beneš dopadl mnohem hůř. "Bylo to velmi nepříjemné. Měl zapadlý jazyk, všude spousta krve, nějaké zuby venku. Doktor vyběhl, vyndal mu jazyk, myslím, že i kluci pomohli. Důležité je, že začal zhruba po půlminutě dýchat," popsal kritickou situaci novinářům Benešův spoluhráč Tomáš Klinka.

Od souboje byl zhruba pět metrů. "Akorát jsem vybíhal na tu hlavičku, do které Beni šel, takže jsem k tomu byl víceméně zády nebo bokem. Asi si dali hlavama. Vypadalo to velmi špatně. Odjel do nemocnice, budeme s napětím očekávat, jak to dopadlo," pokračoval Klinka.

Ani kladenský kouč Martin Hřídel zatím neměl přesnější informace. "Když jsme šli ze hřiště, teprve ho odváželi sanitkou. První informace je otřes mozku, na diagnózu je ještě brzo. Buďme rádi, že už dýchá," podotkl hostující trenér.

Vyšetření potvrdilo otřes mozku, navíc podezření na zlomeninu lícní kosti. Podle informací z kladenského klubu zůstane Beneš v nemocnici přinejmenším do pondělí.

ČTK
  • 2Diskuse

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb
Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v havarijním pojištění opravdu stačí? Každý vám říká, kam máte volat v případě nepojízdného vozidla, ale nikdo zřetelně nevysvětlí, jak vám v dané situaci pomůže vaše pojišťovna.

Najdete na Lidovky.cz