Čtvrtek 20. ledna 2022, svátek má Ilona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Klub pojmenovaný po papeži hlásá nenásilí. První zápas = dvě červené

Sport

  14:45
LUJAN/PRAHA - Uhrát při ligové premiéře remízu, to není špatný výsledek. Jenže to je asi jediné, co nově vzniklý klub Papa Francisco může těšit. Historicky první zápas argentinského týmu, který vznikl na počest papeže Františka, nedohráli hned čtyři fotbalisté.

Ernesto Ortiz, fotbalista týmu Papa Francisco, lituje směrem k nebesům zmařené šance

Jejich cílem je hlásat mír a lásku pomocí sportu. Přesně s takovým záměrem založil Jorgé Ramírez, bezmezný obdivovatel papeže Františka, poloprofesionální fotbalový klub. V Argentině, Františkově domovině. Soubor silně věřících katolíků si dokonce vysloužil označení "Svatí z jihu".

Už po prvním veřejném vystoupení však týmu hrozí, že o přezdívku přijde. V emotivním utkání regionální ligy proti Trefules vytáhl rozhodčí hned čtyřikrát červenou kartu a vyloučil po dvou hráčích na obou stranách.

"Každý nedovolený zákrok na soupeře pro nás může být komplikací," ví záložník Fabian Gaddi. František je známým horlivým fanouškem San Lorenza, klubu z jeho rodiště Buenos Aires. "Papež je z Argentiny a ví, jak místní lidé fotbal prožívají. Ví, co pro nás znamená, a tak doufám, že bude mít pro naši hru pochopení," věří Gaddi.

Papa Francisco nechce ani po nevydařené premiéře ustoupit ze svých ideálů. "Naším heslem i nadále zůstává: 'Žádní hooligans, žádné násilí, žádné urážky'," ujišťuje prezident klubu Ramírez.

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Mohlo by vás zajímat