13. dubna 2011 11:37 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Kluby stvrdily založení asociace chystající samostatnou ligu

Sparta - Slavia (fanoušci Slavie). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sparta - Slavia (fanoušci Slavie). | foto: ČTK

PRAHA České fotbalové profesionální kluby učinily další krok k chystanému osamostatnění nejvyšších soutěží. Jejich zástupci svými podpisy stvrdili v minulém týdnu dříve avizované založení Ligové fotbalové asociace (LFA) a předložili Českomoravskému fotbalovému svazu (ČMFS) návrh změny stanov, které by na červnové valné hromadě upravily vztah klubové asociace k národnímu svazu.

"Mezi profesionálními kluby vládne v této diskusi jednota. Požádali jsme o oficiální registraci a připravujeme se na blížící se valnou hromadu," uvedl v tiskové zprávě současný šéf ligy Dušan Svoboda. LFA sdružuje kluby z první i druhé ligy a pro začátek si za cíl dala vylepšit organizaci a propagaci profesionálních soutěží. V delším horizontu bude po vzoru zahraničních ligových soutěží podle všeho žádat větší autonomii.

"Potřebujeme být pružnější a vstřícnější ve vztahu k lidem, kteří do fotbalu peníze dávají, a k fanouškům. Proto se musíme o celý projekt profesionálních soutěží lépe starat," doplnil Svoboda. Asociace už udělala první kroky, aby se zařadila do svazových struktur. "Poslali jsme připomínky ke stanovám ČMFS, což bylo nutné učinit do konce března. Důležitou součástí projektu je jejich změna, aby LFA dostala oficiální status v rámci svazu," řekl Svoboda.

LFA už má také své logo, vycházejících z národních barev. "Chceme, aby komunikace byla jednoduchá a moderní, takové by mělo být i nové logo. Hlásíme se k národním tradicím a chceme se prezentovat jako nová instituce vycházející vstříc fanouškům," dodal Svoboda.

ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.