30. září 2015 16:39 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

S maskou jsem nezranitelný, směje se Kolář. Na celý zápas to ale zatím není

Daniel Kolář se raduje ze vstřelené branky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Daniel Kolář se raduje ze vstřelené branky. | foto: Petr EretMAFRA

VILLAREAL Plzeňský záložník Daniel Kolář se tři týdny po operaci lícní kosti vrátil na trávník a ve čtvrtek by mohl zasáhnout do utkání Evropské ligy na hřišti Villarrealu. Devětadvacetiletý fotbalista podruhé v kariéře trénuje s ochrannou maskou, v níž se v nadsázce cítí nezranitelně. Vážně ale přiznal, že na celých devadesát minut hry ještě připravený není.

Kolář se na začátku září zranil v kvalifikačním utkání české reprezentace v Lotyšsku a musel podstoupit chirurgický zákrok. Jeho tvář při trénincích chrání speciální obličejová maska, kterou už nosil před pěti lety. Tehdy se zotavoval po zlomenině nosu a lehkém otřesu mozku.

„Není to příjemné, ale nic jiného mi nezbývá a musím se s tím porvat. Asi by maska měla všechno ochránit, ale v hlavě to máte. Je to tři týdny po operaci, takže to není ještě úplně tak, jak by to mělo být,“ řekl novinářům před odletem do Španělska Kolář. Protihráčů se ale nebojí. „Právě, že s tou maskou jsem nezranitelný,“ přidal s úsměvem.

Celý zápas by ještě nezvládl

Přestože už žádnou velkou bolest necítí, jeho stav ještě není stoprocentní. „Nohy jsou v pohodě a hlava srůstá. Nebolí to, jen je to trochu citlivé. Já se cítím dobře, ale na celý zápas asi rozhodně připravený nejsem,“ přiznal Kolář.

To potvrdil i trenér Plzně Karel Krejčí. „Dan je pár dní v tréninkovém procesu. Chtěl jsem, aby byl s mužstvem blízko. Nepředpokládám, že bych ho po pár dnech po takovém zranění dával do základní sestavy. Možná se dostane na hřiště v průběhu nebo třeba až v lize s Jihlavou,“ řekl Krejčí.

Hráči Viktorie podle Koláře mohou jít do druhého zápasu skupiny na hřišti favorita uvolněnější díky úvodní domácí výhře nad Dinamem Minsk (2:0). „Villarreal vede španělskou ligu, to samo o sobě hovoří za všechno. My tam můžeme jenom překvapit. Neříkám, že to bude pohodová atmosféra, ale myslím, že nemáme co ztratit,“ upozornil bývalý hráč Slovácka nebo Sparty.

Naopak Villarreal prý bude mít velkou motivaci odčinit poslední porážku 1:2 s Rapidem Vídeň. „Nevím, jestli je to pro nás úplně dobře. Jestli chtějí jít v Evropské lize dál, tak by měli domácí zápas vyhrát. Nachystají se na nás líp než na zápas s Rapidem, který možná trošku podcenili,“ uvažoval Kolář.

V minulosti už si zahrál v Lize mistrů proti Barceloně a v EL proti Atléticu Madrid, kterému prý bude styl Villarrealu podobný. „Španělské týmy mají hráče s výbornou techniku, rychlostí a všichni si s balonem rozumí. Moc slabin bych tam neviděl. Řekl bych, že to bude podobné jako s Atléticem, Barcelona hraje ten svůj styl,“ dodal Kolář.

ČTK

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?