29. srpna 2016 8:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Kolář s Rajtoralem po přestupu: Je čas otočit stránku. Škoda, že nebyl čas na rozlučku

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Daniel Kolář se už takto bude radovat v tureckých barvách. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Daniel Kolář se už takto bude radovat v tureckých barvách. | foto: Petr EretMAFRA

PRAHA U fotbalistů Plzně končí jedna éra. Odchodem Daniela Koláře a Františka Rajtorala do tureckého Gaziantepsporu přišla Viktoria o další dva ze strůjců nejúspěšnějšího období v historii klubu. Oba ale nyní čeká nová výzva a věří, že ve svých kariérách ještě neřekli poslední slovo.

„Na Viktorku budu vzpomínat jen v dobrém. Zažil jsem tam to, o čem jsem ani nesnil. Mohu odejít se vztyčenou hlavou. Neberu to tak, že jsem tam já něco dokázal, ale že jsme to dokázali my všichni. Výsledek je za námi vidět a jsme za to rád,“ řekl ČTK a deníku Sport na letišti před odletem do Turecka Kolář, který je nejlepším střelcem v historii Viktorie.

„Neumím popsat pocit, který z toho mám. Byly to fajn roky, sešla se tam skvělá parta a fajn lidi. Pěkně to do sebe zapadlo a byla z toho taková éra. Vzpomínám na to rád a teď je čas otočit stránku,“ doplnil Rajtoral.

Oba budou vzpomínat především na výjimečnou partu v kabině a na velké zápasy v Lize mistrů. „Těch krásných vzpomínek je více, ale určitě tam patří zápasy v Lize mistrů s Barcelonou, Bayernem a AC Milán. Ale nebylo by fér říkat jednu, protože jich bylo opravdu spoustu. Ale to je jen dobře. Kdyby byla jen jedna, tak by to nebylo tak dobré,“ prohlásil Rajtoral. „Těch šest let bylo fantastických. Viktorce budu dál držet palce a kluky sledovat a věřím, že se jim povedou ještě lepší věci než za naší éru,“ dodal.

Ještě v úvodu sezony to nevypadalo, že by dlouholeté opory mohly odejít. Pak ale přišlo několik nevydařených zápasů, změna koncepce a vedení klubu dalo oběma hráčům souhlas vyjednávat o možném odchodu do zahraničí, který oba hráči z různých důvodů odkládali.

„Už třikrát nebo čtyřikrát jsem Turecko odmítl, tak asi mi je to souzené,“ řekl Kolář s úsměvem. „Měl jsem i jiné nabídky, ale vedení Gaziantepsporu přijelo do Prahy s námi jednat a projevilo největší zájem. Co nám říkali, mělo hlavu a patu a dávalo to smysl. To mě přesvědčilo, že je to krok správným směrem,“ vysvětlil Kolář.

Mrzí nás, že jsme se s kluky nerozloučili

Oba mrzelo jen to, že jejich odchod se uskutečnil narychlo, neměli tak ani možnost se pořádně rozloučit s fanoušky a kabinou. „Já jinačí než rychlé akce ani neumím. Trochu nás mrzí, že jsme se nestihli rozloučit, ale čas neuteče a snad k tomu ještě dojde. Snad na nás do té doby nezapomenou,“ řekl Rajtoral.

Turecké angažmá berou jako novou výzvu. „Nemyslím si, že bych Plzni už neměl co dát. Ale na druhou stranu tahle šance je pro mě jen dobře, protože s Plzní jsem vyhrál už vše, co se dalo. Tohle je pro mě nová výzva,“ řekl Kolář. „V Plzni mě to neomrzelo. Naskytla se ale tato příležitost, tak zkusím něco nového a věřím, že to bude stejně úspěšné jako ve Viktorce,“ dodal Rajtoral.

Svůj přestup konzultovali i s Václavem Procházkou, který z Plzně odešel do Turecka loni a působí v Osmanlisporu. „Spojil jsem se s ním i s dalšími kluky, co to tam zažili. Převládala u nich spokojenost. Když v tom člověk je, tak to vnímá jinak než z novin a televize. Tamní liga má kvalitu, jsou tam dobří hráči, týmy jako Besiktas, Fenerbahce a Galatasaray mluví za vše,“ mínil Rajtoral.

Jelikož Gaziantep leží poblíž hranic se Sýrií, kde probíhá válka, oba v důsledku zpráv z médií řešili i otázku bezpečnosti. „To byla první věc, o které jsem přemýšlel. Ale byli jsme ubezpečeni, že je tam všechno v pohodě. Tady, co se píše, je něco pravda a něco přitažené za vlasy. Tam se nic velkého neděje. To jsme si zjišťoval,“ řekl Kolář.

„Jak se říká, pod svícnem je největší tma. Takže až tam budu, tak možná zjistím, že je tam takový klid a bezpečno, že budu překvapený. Samozřejmě otázky na tohle téma mě napadly, ale obavy byly vyvráceny,“ dodal Rajtoral.

ČTK
  • 1Diskuse


Fotbalové soutěže

Premier League - 38. kolo

13.5. Burnley 1 : 2 Bournemouth
13.5. Crystal Palace 2 : 0 West Bromwich
13.5. Huddersfield 0 : 1 Arsenal
13.5. Liverpool 4 : 0 Brighton
13.5. Man United 1 : 0 Watford
13.5. Newcastle 3 : 0 Chelsea
13.5. Southampton 0 : 1 Man City
13.5. Swansea 1 : 2 Stoke
13.5. Tottenham 5 : 4 Leicester
13.5. West Ham 3 : 1 Everton

Premier League

Tým Z V R P S B
1. Manchester City FC 38 32 4 2 106:27 100
2. Manchester United FC 38 25 6 7 68:28 81
3. Tottenham Hotspur FC 38 23 8 7 74:36 77
4. Liverpool FC 38 21 12 5 84:38 75
5. Chelsea FC 38 21 7 10 62:38 70
6. Arsenal FC 38 19 6 13 74:51 63