25. listopadu 2008 15:56 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Koller a Bohemians 1905: námluvy na dálku

Tak si ho pamatujeme nejlépe. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tak si ho pamatujeme nejlépe. | foto: ČTK

PRAHA Než odešel do zahraničí, působil ve Spartě. Pokud se Jan Koller vrátí zpátky domů, oblékne ale dres Bohemians 1905. Jiná možnost podle nejlepšího kanonýra v historii české fotbalové reprezentace neexistuje. „Pokud se do českého fotbalu jednou vrátím, budu hrát jen za Bohemku,“ prohlásil Koller pro MF Dnes.

Zájem o pětatřicetiletého útočníka, který od léta působí v ruské Samaře, je pochopitelně také na straně lídra druhé ligy. „Jsme rádi, že se v těchto souvislostech o Bohemce mluví. Věříme, že i v budoucnu budeme klubem, kde bude dohromady nadějné mládí a ostřílení hráči, kteří jim budou předávat své zkušenosti. Pokud to budou jména, jako je Jan Koller, bude to vynikající,“ prohlásil Lukáš Přibyl, ředitel vršovického klubu.

Slova o náklonnosti k Bohemians nevypustil Koller z úst poprvé. O možnosti, že kývne na angažmá u zelenobílého týmu, hovořil třeba už loni na podzim. To měl ještě před přestupem z Monaka a plánoval, že by na francouzské riviéře rád ještě rok a půl zůstal a potom mohl Bohemians kývnout. Události však nabraly jiný spád – Koller putoval do Norimberku, s nímž na konci minulé sezony sestoupil z bundesligy. Po konci reprezentační kariéry se vydal na ruskou misi, která by měla v Samaře skončit až na konci příštího roku.

Počkají Bohemians na šestatřicetiletého veterána? Věk zřejmě nebude problém. Vždyť jeden ze současných útočníků v zelenobílém Dalibor Slezák je ještě o tři roky starší než Koller. Konkrétní jednání zatím neprobíhají. „Nejdřív mě někdo musí chtít, abych nebyl jen do počtu,“ podotkl skromně Koller. „Určitě je to hráč, který by nám pomohl a byl by velkým přínosem,“ prohlásil s předstihem trenér Bohemians 1905 Pavel Hoftych.

Najdete na Lidovky.cz