Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

KOMENTÁŘ: Král si polepší finančně, ne sportovně. Přestup do Ruska může zbrzdit jeho slibnou kariéru

Sport

  8:05
Praha/Moskva - Zatímco Slavia netrpělivě vyhlížela los skupinové fáze Ligy Mistrů, Alex Král už od čtvrtka vyjednává v Rusku o smlouvě se Spartakem Moskva.

Alex Král s pohárem pro mistra ligy foto: ČTK

Alex Král je od mládežnických výběrů členem Slavie, ligu zde ale paradoxně hrál jen pár měsíců. Po otrkávání v Teplicích se však Král vrátil do Edenu, kde ale evidentně pobude jen pár měsíců.

Velký zájem o něj od začátku přestupového období projevuje Spartak Moskva, pátý celek loňského ročníku ruské ligy. Po úvodní nabídce za 5 milionů euro (zhruba 129,5 milionů korun), teď moskevský celek přitlačil. Za služby jednadvacetiletého záložníka nabídl 12 milionů euro (přibližně 310 milionů korun), což by z Krále udělalo druhého nejdražšího hráče, jenž odchází z české ligy do zahraničí. Více stál pouze Tomáš Rosický, jenž v roce 2001 přestoupil ze Sparty do Dortmundu za půl miliardy korun.

„Hráč vyslovil velké přání nabídku, která je pro nás zajímavá, a pro něj určitě taky, využít, a zároveň si uvědomujeme, že suma, kterou nám ruský klub nabízí, je extrémně vysoká,“ řekl České televizi sportovní ředitel Slavie Jan Nezmar.

Alex Král (uprostřed) se raduje z vyrovnání na 2:2.
Alex Král s pohárem pro mistra ligy

Podle prvotních informací by měl vlasatý záložník pobírat dvakrát větší plat než nejhodnotnější hráči Slavie - Tomáš Souček a Nicolae Stanciu.

Otázkou však zůstává sportovní stránka.

Spartak Moskva se po vyřazení v play off Evropské ligy proti Braze nepodívá do evropských pohárů. A ruská liga? V současnosti maximálně na úrovni té české. Po postupu Slavie do Ligy mistrů navíc Královi uteče konfrontace s těmi nejlepšími celky světa - Barcelonou, Dortmundem a Interem Milán.

Králova nadějně rozjetá kariéra tak v Rusku může výrazně zpomalit, při větší trpělivosti mladého záložníka i Slavie by západní angažmá bylo jen otázkou času, ovšem možná ne za takové peníze...

Autor:

Grafton Recruitment Praha
LOGISTICS COORDINATOR

Grafton Recruitment Praha
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 47 000 - 51 000 Kč