30. října 2018 7:45 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

KOMENTÁŘ: Není Letná jako Letná

Zklamaní hráči Sparty po zápase ve Zlíně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zklamaní hráči Sparty po zápase ve Zlíně. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

PRAHA Třetí porážka 0:1 na venkovních hřištích v řadě. To opravdu není bilance, kterou by se mohli svěřenci trenéra Zdeňka Ščasného chlubit. Tím spíše, pokud se Sparta chce ucházet o ligový titul, ztrácející se nyní před očima.

Porážka v Plzni se dala svést na to, že šlo o souboj týmů z čela tabulky.

Další prohru, tentokráte s Olomoucí, mohli Letenští přičíst tomu, že Hanáci udrželi kvalitní kádr z minulé sezony, který je předurčuje k jiným pozicím než k těm sestupovým.

Oprávněné mohlo být i naštvání, že olomoucký trenér Jílek měl k dispozici záložníka Šimona Faltu, jenž vůbec hrát neměl, ale u odvolací komise dostal odklad trestu.

Ale na co svést výpadek na zlínské Letné? „Doma jsme silní, ale na venkovní zápasy jako by přijížděla jiná Sparta,“ krčil rameny obránce Štetina.

Právě sílu domácího hřiště bude nyní Sparta hodně potřebovat, v neděli na Letnou (tu pražskou) přijede rival ze Slavie. A další ztrátou by se prakticky odstřihla od šance po čtyřleté pauze konečně získat titul.