5. října 2018 15:29 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

KOMENTÁŘ: Vzkaz pro Baroše a ostatní rebely: Chování hráčů musí mít meze

FC Baník Ostrava - SK Slavia Praha. Milan Baroš z Baníku Ostrava odchází po... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy FC Baník Ostrava - SK Slavia Praha. Milan Baroš z Baníku Ostrava odchází po... | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

PRAHA Nejen samotný případ útočníka Milana Baroše, jeho průběh, výsledek a vynesený trest by měl být českým sportovním prostředím sledován. Tuzemská kopaná si má vzít za svůj také vzkaz Ligové fotbalové asociace.

Ta doufá, že aktuální kauza přiměje Baroše i ostatní hráče, aby se v budoucnu urážlivého chování vůči rozhodčím vyvarovali. „Věříme, že trest je dostatečný i na to, že bude mít vliv i na zbytek ligy a že si takové chování už hráči nedovolí,“ uvedl mluvčí LFA Štěpán Hanuš.

Bohužel pro ligu a také pro něj samotného je někdejší elitní kanonýr kromě úctyhodné pomoci milovanému Baníku vnímán jako zpupný frajer, před nímž se mají mít rozhodčí na pozoru. A pořádně seřvat od plic sudího si každé ligové kolo dovolí i řada dalších hráčů. Přitom často úplně nesmyslně za evidentní prohřešky. Sami tak rozhodčím práci ztěžují a zároveň tím ubližují i oběma týmům na hřišti, takový tlak se na jejich práci nutně musí podepsat.

FC Banik Ostrava - SK Slavia Praha. Milan Baroš klečí po zahozené šanci.
FC Banik Ostrava - SK Slavia Praha. Milan Baroš kontroluje míč.

Samozřejmě, arbitři jsou chybující a nespravedlnost se po právu nelíbí nikomu, avšak vše má mít své meze: jejich chyby i chování aktérů zápasů k nim.