Sobota 30. září 2023, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Konec? Ta možnost existuje

Sport

  9:26
HAMBURK - Klekl si, pomodlil se. Obránce Cannavaro, spoluhráč z Juventusu, jej pohladil po vlasech. Objali se, vyměnili dresy. Za okamžik Pavel Nedvěd zmizel v kabině. Když po hodině vyšel, mluvil vyrovnaně.

Pavel Nedvěd na tréninku. foto: Doležal MichalČTK

„Vypadá, že jsem nad věcí, ale jsem strašně zklamaný. Byli jsme lepší, nechali tam duši. Bohužel to nestačilo,“ řekl český záložník.

Není osud, že vás vyřadila Itálie, země, kde dlouhá léta působíte?
Nemyslím. Chtěli jsme předvést dobrý fotbal, udělat to Italům co nejtěžší. Porazit je. To poslední se nepovedlo. Ale jak v jedenácti, tak i deseti jsme byli lepší. Velké mužstvo si ale vytvoří jednu šanci a dá gól. Italové měli roh a dali gól. To nám se nepovedlo. Udělali jsme hodně, nemusíme si nic vyčítat.

Ani Polákovi, který mužstvo trestuhodně oslabil vyloučením?
Ne. Nechci to na něj svalovat. Je to výborný hráč, na něm to bude v reprezentaci v budoucnu stát.

Byl to váš poslední zápas v reprezentaci?
Nechci se unáhlit. Už se mi to jednou stalo. Ale mám svůj rodný list, který mluví jasně. Bude mi třicet čtyři let, takže se musím rozhodnout co dál. Nevím, co bude s Juventusem ani s nároďákem. Nechci předbíhat, počkám si.

Připouštíte i možnost, že v létě skončíte s fotbalem?
Existuje ta možnost. Při rozhodování se budu ohlížet na rodinu. Ona se pro mě obětovala dost. Jsem ve fázi, že musím koukat na děti.

Hrál jste proti několika spoluhráčům z Juventusu. Jaké to bylo?
Bral jsem to jako velkou výzvu, chtěl je moc porazit. Bez ohledu na to, že jsou to mí kamarádi. Rozdali jsme si to, úspěšnější byli oni.

Po utkání jste se s nimi objímal...
Prožili jsme spolu hodně krásných let, nikdy na ty roky nezapomenu. Mám je rád, stejně jako oni mě. Ale čekal jsem to horší. Myslel jsem, že bude na trávníku více emocí, že nebudu schopný hrát.

Byl jste za nimi i v kabině?
Ano, asi deset minut jsme mluvili s Buffonem a Del Pierem. Probírali jsme, kam můžou na šampionátu dojít. Ale i situaci v Juventusu.

Co bylo pro vás na MS nejhorší zjištění?
Že byl ve skupině někdo lepší. Že jsme nemohli postavit nejsilnější sestavu. S vyspělými týmy se můžeme měřit jen v maximální formě a sestavě. Přijeli jsme do Německa, měli spoustu problémů. Většina kluků dlouhodobě nehrála, seděla na lavičkách.

Věřili jste vůbec v úspěch?
Věřili jsme, že se dáme dohromady. Ale když přišla zranění, tak jsem říkal, že to s oslabeným týmem nelze odehrát.

Co šlo udělat lépe?
Jestli jsme mohli na mistrovství udělat něco víc, tak v utkání s Ghanou. Ten zápas jsme nezvládli. Byl to zlom, rozdat si to s Italama o postup, to jsme nikdo z nás nechtěli.

Věříte, že se tým ještě někdy sejde pohromadě?
Nevím. Mluví se o tom, že Juventus sestoupí do druhé ligy. Uvidím, co s tím udělám, mám spoustu nabídek. Když ale odejdu někam, kde nebudu hrát na špičkové úrovni, tak nemůžu hrát ani za nároďák.

Autoři:

Vyzkoušejte zdarma účinky mořského kolagenu na vlastní kůži!
Vyzkoušejte zdarma účinky mořského kolagenu na vlastní kůži!

Pleť bez vrásek, pevné nehty a vlasy plné života – to je snad sen všech žen. Mořský kolagen collalloc slibuje tyto výhody a mnoho dalších. Ale je...